Różnice w standardach FIFe i CFA

Danuta Bazgier: Różnice w standardach FIFe i CFA

FIFe
CFA
Głowa Kształt Krótki klin, czaszka długa i płaska; patrząc z profilu czoło i nos tworzą kat rozwarty na poziomie brwi. Gładki, średni klin, nie zwężający się ku końcowi, jak również nie za krótki i nie za masywny; czaszka bez ostrych krawędzi stanowi część klinu, bez przesadnych policzków i przerwy miedzy bokobrodami. Patrząc z profilu czoło i nos tworzą kat rozwarty na poziomie brwi. Profil prosty. Długość od czubka głowy powinna być większa niż długość nosa. Oczy szeroko rozstawione.
Czoło Proste. Proste.
Nos Prosty. Prosty.
Poduszeczki wąsów Wyraziste. Brak wydatnych poduszeczek wąsów i wyraźnych kości policzkowych.
Broda Mocna. Mocna.
Uszy Kształt Duże, ostro zakończone, szerokie u podstawy; skóra uszu jest niemal przeźroczysta; ucho wewnątrz mocno pokryte włosami. Duże, ostro zakończone, szerokie u podstawy; skóra uszu cienka, niemal przeźroczysta, nieznacznie wewnątrz porośnięta; zewnętrzna strona ucha jest skąpo pokryta krótkimi, delikatnymi włoskami z widocznie prześwitującą skórą.
Osadzenie Prostopadle do głowy. W znacznej mierze na boki – pośrodku miedzy bokiem a czubkiem głowy.
Oczy Kształt Duże, o kształcie migdała, szeroko rozstawione. Rozstawione szeroko na boki, zaokrąglone.
Kolor Żywo zielony. Żywo zielony.
Szyja Długa i prosta. Długa i smukła, ale sprawiająca wrażenie krótkiej z powodu gęstego futra i wysokiego rozmieszczenia łopatek.
Ciało Długie o średniej budowie kości, lecz pełne gracji i elegancji. Długie, zwarte i muskularne lecz pełne elegancji; sylwetka gibka i pełna wdzięku; porusza się z dużą gracją.
Nogi Długie i eleganckie. Długie i eleganckie.
Łapy Małe i owalne. Małe i owalne.
Ogon Proporcjonalnie długi, zwężający się ku lekko zaostrzonemu końcowi. Proporcjonalnie długi, zwężający się z umiarkowanie grubej podstawy ku końcowi.
Futro Struktura Krótkie, gęste, odstające od ciała jak plusz; miękkie i jedwabiste; podwójne – o bardzo gęstym podszyciu. Struktura i wygląd odróżnia futro kota rosyjskiego od futra kotów innych ras. Krótkie, gęste, piękne i …luksusowe. Podwójne futro odstaje od ciała ze względu na dużą gęstość. Sprawia wrażenie delikatnego, miękkiego i jedwabistego w dotyku.
Kolor Niebieskoszary, równy i wyraźny, ze srebrzystym nalotem. Preferowany jest średni odcień niebieskoszarego ze srebrzystym nalotem. Nawet bardzo jasny niebieski kolor. Preferowane jaśniejsze odcienie niebieskiego. Włos z wyraźnym srebrzystym nalotem nadają kotu zjawiskowego wyglądu przypominającego srebrzystą poświatę. Powinien być widoczny kontrast w kolorze włosa przy skórze i na końcach. Żadnych śladów pręgowania.
Lusterko nosa Niebiesko – szare. Ciemno – szare, popielate.
Poduszki łap Ciemno – lawendowe. Lawendowo różowe lub różowoliliowe.

Punktacja:

FIFe CFA
Razem: 100 100
Głowa: Ogólny kształt, profil, nos, policzki, czoło, broda, umiejscowienie i wielkość uszu. 25 20
Oczy: Kształt + kolor. 10 5 + 15
Ciało: Kształt, wielkość, struktura kości, długość nóg i kształt łap, ogon 30 20
Futro: Kolor + struktura i długość 10 + 20 20 + 20
Kondycja: 5

 

Loading...