szukam ruska colorpoint

kupię/sprzedam/oddam/wezmę/zaginął/znaleziony/konkursy/etc.

Moderator: modRUSki

Re: ...

Postprzez StefanZ » niedziela, 26 listopada 2006, 14:37

Thien napisał(a):W sumie to wszystko w rękach FIFe, a konkretnie sędziów. Rasy miewają różne nazwy np. sokoke :)
Jak chodzi o projekty to każdy może próbować i na użytek własny sobie nazwać kot archanielski nawet :)

Próbowalem sie dowiedziec i sprawdzic.

I hodowca, i sedzia FIFe w pytaniu odpowiadaja grzecznie, ale np pan sedzia unika (albo po prostu nie ma!?) odpowiedzi o konkretnych detalach.
Wcale nie jestem pewien ze ten pan sedzia faktycznie popiera projekt. Dostaje wrazenie ze po prostu powiedzial hodowcy ze nie powinno sie nazywac rasy warianten ruska, trzeba innej nazwy. Chocby juz np Archangielsk...
A wcale nie popiera projektu jako swój czy jako wniosek Felis Polonia do FIFe. Ani slowa o tym w jego mailach do mnie - a raczej przeciwnie.

O ile rozumiem, w tej chwili jest to wiec czysto prywatny projekt indiwidualnego hodowcy bez zadnego oficjalnego poparcia.

A z cala pewnoscia przejecie miana Archangielsk przez colourpointy to nie jest cos juz praktycznie przeforsowane przez FIFe i jej podzespoly - ich sedziów czy tym bardziej Breeding council - która to zreszta nic o sprawie nie wiedza.. Wiem bo tez sie skontaktowalem z jej czlonkami w Szwecji, Norwegii, a oni z czlonkami w Holandii i Finlandii.

Slowem. Nie nazywajmy colourpointów Archangielskimi.
To miano jest nadal nasze wlasne, RUSków, i w pewnej mierze - wszystkich niebieskich kotów.
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!
StefanZ

Postprzez Joanna » niedziela, 26 listopada 2006, 21:44

"Slowem. Nie nazywajmy colourpointów Archangielskimi.
To miano jest nadal nasze wlasne, RUSków, i w pewnej mierze - wszystkich niebieskich kotów."

W związku z tym, że nie miałam już brać udziału w tej dyskusji ograniczę się do jakże dobinie pasującego cytatu:

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Ĺťe właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Pozdrawiam,
Joanna
Joanna

Postprzez Poison » poniedziałek, 27 listopada 2006, 14:44

Joanna, to co zrobiłaś w swoim poście to fałszywa parafraza, Stefan po prostu próbował się czegoś więcej dowiedzieć, bo poza szeptanymi tu i tam plotkami oraz zmianą na stronie www wiadomej hodowli temat jest mało naświetlony, a tym bardziej dla Stefana, który nie siedzi w Polsce.
I podzielił się z nami wynikami swoich poszukiwań oraz przemyśleń, więc po co na niego napadasz w taki sposób?

Może skoro jednak postanowiłaś brać udział w dyskusji poprzez błyskotliwe 'podsumowywanie' cudzych wypowiedzi wniesiesz coś sama nowego w wiadomej kwestii, może masz kontakt z różnymi innymi osobami, niż te z którymi kontaktował się Stafan i możesz naświetlić sprawę z innej strony, chyba dawno wszyscy wyrośliśmy z tego rodzaju złośliwości ?
Obrazek
Poison
GALATHILION*PL

Poprzednia strona

Powrót do ogłoszenia