Poszukuję kotka dla żony

kupię/sprzedam/oddam/wezmę/zaginął/znaleziony/konkursy/etc.

Moderator: modRUSki

Poszukuję kotka dla żony

Postprzez madzia&seba » poniedziałek, 12 listopada 2007, 23:27

Ponieważ jestem tu po raz pierwszy chciałbym wszystkich serdecznie przywitać.
Korzystając z Waszej wiedzy na temat tej rasy, chciałbym zapytać gdzie mógł bym kupić takiego miluśka:) Chciałbym zrobić żonie prezent. Wiem iż bardzo podobają się jej kotki tej rasy.Dlatego bardzo proszę o jakieś rady gdzie i jak można takiego mruczka kupić.

Pozdrawiam Sebastian
madzia&seba

Postprzez Maja » wtorek, 13 listopada 2007, 17:01

Witaj Sebastian:)

Co do prezentów w postaci kotka... obawiam się, że to nienajlepszy pomysł. Prezent owszem, ale po zapoznaniu się najpierw chociażby z tym wątkiem:

http://www.ruscatclub.pl/forum/viewtopic.php?t=169

oraz z zakładką artykuły:

http://www.ruscatclub.pl/klub/pl/index.php

a także z szeregiem informacji na temat kroków, jakie się powinno podjąć, zanim wymarzonego kotka odnajdziesz (bo to jest jedynym właściwym określeniem):

http://forum.miau.pl (w podforum Hodowcy Kotów jest wiele info i wątków dot. zakupu kota rasowego w ogóle)

+zapoznanie się z propagowaną akcją: rasowy=rodowodowy.

Chyba lepiej, byście razem odbyli wiele podróży po różnych hodowlach, by uniknąć sytuacji poddania się emocjom i zakupienia kotka "pierwszego lepszego", mówiąc kolokwialnie (bo wszystkie są kochane, ale niekażdy równie piękny, zdrowy, dorodny i odpowiednio wychowany :| ). Po wyborze odpowiedniej hodowli, możesz wtedy wrócić do domu i niepostrzeżenie podarować po cichutku świadomie wcześniej wybranego kotka. W końcu nie ma nic piękniejszego, niż podarowanie komuś tego, co zdążył świadomie wybrać, pokochać i o czym marzy:)

Może inni też coś doradzą, dorzucą linki do informacji.
Pozdrawiam i życzę szczęścia.

P.S. Ja też długo szukałam - nawet zanim tu się odezwałam- i też mnie w tej materii dokształcano. I teraz wiem, że warto było czekać:)
Obrazek
Maja

Postprzez madzia&seba » wtorek, 13 listopada 2007, 18:16

Powiem szczerze iż nie takiej odpowiedzi oczekiwałem:(
Pisząc tak zdawałem sobie sprawę iż mogę zostać źle zrozumiany. I tak się stało.
Oboje z żoną jesteśmy świadomi iż posiadanie w domu zwierzaczka to są obowiązki a nie same przyjemności. Jesteśmy świadomi iż o kotka trzeba dbać. Kiedyś zarówno żona jak i ja posiadaliśmy zwierzaczki w domu.Więc nie traktujemy zwierzaczka tak jak zabawki!!! A z wypowiedzi przedmówczyni tak wynika.
Zwracając się do Forumowiczów o pomoc liczyłem raczej na wskazanie miejsc gdzie możemy kupić kotka,a nie uświadamianie nas.
Dziękuję Pani Marzence za odpowiedz i ofertę.O takie odpowiedzi mi raczej chodziło.
madzia&seba

Postprzez Maja » środa, 14 listopada 2007, 00:01

To widocznie ja zostałam źle zrozumiana :roll:

Nie uświadamiałam w ani jednym zdaniu o tym, jak się powinno obchodzić ze "zwierzaczkiem" w domu, ale o tym, jak to jest nabywać pierwszego kota rasowego (bo chyba tak u Was jest? no właśnie nic nie wiemy:) ). Witając nowych forumowiczów (trudno, żeby wiedzieć, ile oni wiedzą), raczej bazuje się tu na pomocy w informacjach, a nie ganieniu - bo info nigdy nie za wiele - przynajmniej ja tak to odbierałam. Tak czy inaczej, ważne, byście najpierw powędrowali i świadomie się zdecydowali. To rada, a nie brak zrozumienia.

Misunderstanding w intencjach. Powodzenia w znalezieniu ukochanej niebieściałki :)
Obrazek
Maja

Postprzez madzia&seba » środa, 14 listopada 2007, 00:46

Witam
Troszkę mi głupio za to co napisałem, niedoczytując do końca podanych wątków.
Serdecznie chciał bym za mój poprzedni post przeprosić.
Teraz już wiem o co chodziło i jest mi głupio.
Jeśli kogoś tym postem obraziłem to przepraszam.

Odnośnie zakupu to chciał bym zapytać czy ktoś słyszał o hodowli: Niebieska Perła, jeśli tak to prosił bym o jakieś opinie.
Z góry serdecznie dziękuje i pozdrawiam Seba
madzia&seba

Postprzez Maja » środa, 14 listopada 2007, 02:36

Ok Sebastian :) trudno widocznie zrozumieć wzajemne intencje, bazując tylko na czytaniu słów. W każdym razie, pytaj o wszystko, co przyjdzie Ci do głowy (i naprawdę zachęcam do lektur - jak poszperasz w wątkach tu i na Hodowli zobaczysz, że też zaczęłam witac się z klubem i informacjami od podforum Ogłoszenia i czytałam wszystkie dostępne artykuły i linki - a informacje o "raskotach" naprawdę wciągają, im więcej czytasz - tym więcej chcesz się dowiedzieć :) ) Polecam zanim wybierzesz się do hodowli - podpowiadają, na co zwrócić uwagę, jaką płeć przy tej rasie wybrać itd itp...

Co do Niebieskiej Perły - chyba nie wspomniano na łamach tego forum o tej hodowli - nie znam.

Ale słyszałam, że w hodowli Borusja http://www.borusja.pl/ spodziewają się miotu.

A tak na marginesie: dobre hodowle nie sprzedadzą kotka tylko dlatego, że ktoś bardzo chce takiego posiadać - dlatego zachęcam do lektur - wg mnie obowiązkowych i jakże przyjemnych. Bo przecież samo zbieranie informacji o ukochanej rasie sprawia zakochanym w niej wielką radość i mocno uzależnia :)

Czytaj tu podforum Hodowla: jest na pewno wiele odpowiedzi na Twoje obecne i ewentualnie rodzące się potem pytania.

Pozdrawiam ciepło.
Obrazek
Maja

Powrót do ogłoszenia