Jaka trawa??????

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Awatar użytkownika
Monii
Kontaktowanie:

Jaka trawa??????

Postautor: Monii » wtorek, 2 maja 2006, 14:52

Mam zamiar zasiać trawę w donicy dla kocura z racji jego niszczycielskich zapędów. (znowu zjadł mi bambusa......:(... ) Teraz pojawia się pytanie: :arrow: Jaka trawa? Czy jest jakaś szczególna odmiana dobra dla kotów, a może są jakieś trawy trujące???

Puma
Kontaktowanie:

Postautor: Puma » wtorek, 2 maja 2006, 15:25

Jeśli nie masz możliwości wyprowadzania kota na łono natury do kupienia są specjalne już gotowe mieszanki do zasadzenia w doniczkach. Można je nabyć w sklepach zoologicznych. Cena też jest przystępna. A co do trujących odmian trawy to nie słyszałam.

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » wtorek, 2 maja 2006, 15:46

Klasyczna trawa dla kota to podobno mlody zwykly owies - który to przeciez JEST gatunkiem trawy.

Swoja droga mlode bambusy tez mozna uzywac - jak to sama potwierdzasz.. :P

Jest roslina, po szwedzku ampel-lilja, swietna i koty lubia.
Nie wiem jak po polsku.

Ampel to jest taka zwisajaca doniczka, ampel-lilje niektórzy maja w takich zwisajacych doniczkach...
Dluugie, waskie jasnozielone zwisajace liscie. biale/jasnobezowe male kwiatki w peku lodyzek kiedy sezon kwietni nadchodzi.
Ostatnio zmieniony środa, 3 maja 2006, 09:27 przez StefanZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!

Magis
MUFFINA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Magis » wtorek, 2 maja 2006, 15:54

owies :spoko:

Awatar użytkownika
Monii
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » wtorek, 2 maja 2006, 16:00

jak owies to owiec (to nie mialo byc dla konia??) rozpoczynam testy.

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » wtorek, 2 maja 2006, 22:43

temat _bardzo_ interesujacy ;)
a skad nasionka?
w wawie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Postautor: Werdelit » środa, 3 maja 2006, 08:34

Remkey -ze sklepu ze zdrowa zywonsocia lub ogordniczego . Ja tak kupuje owies dla moich a sklepie ogordniczym, lub tam gdzie maja karmy dla ptakow na wage. To zwyczjany owies dla paug !
Dlugo stoi zielony i fajny okolo 2 tygodni i podlewam go rowniez.
taki w pudeleczkach nie zdaje egzaminu bo za płytko jest sadzony i kotki wyrwywaja go z korzonkami jedzac. No i marnej jakiesj jakosci jest...

Ja mam dwie głebokie mieseczki do których wsypuje ziemie i owies. Po okolo -5 dniach mam sredniej wysokosci trawke.Polecam!!

Obrazek

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » środa, 3 maja 2006, 09:25

Ampel-lilja która rekomendowalej powyzej jako alternatywe do trawy to zdaje sie jest zielistka (Chlorophytum comosum).

Np nasz Jamuszkin chetnie dziubie toto, a pózniej tak fajnie mu sie rzyga ze nie wiem. :D

Poza tym zielistka jest znana ze odswieza powietrze, to jedna z roslin szczegolnie odpowiednich jako swoisty filtr.

Awatar użytkownika
Monii
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » środa, 3 maja 2006, 09:36

W warszawie na ul. ogrodowej jest sklep dla ogrodnikow wlasnie...Jeszcze nie mialam czasu zajrzec, tym bardziej, ze swieta...Zastanawialam sie tez czy mozna owies dostac w sklepach typu leroy marlin, w sumie sa tam dzialy typu "ogrod" ...

Awatar użytkownika
Monii
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » środa, 3 maja 2006, 09:57

Musze postarac sie o takie gadzety bo niedlugo zamieniam lokum z domku z ogrodem na mieszkanie w bloku. Boje sie troche, ze kot bedzie protestowal. Teraz sobie spokojnie wychodzi i wyleguje calymi dniami na trawce a niedlugo zostanie mu tylko balkon.. Kolejny aspekt tej sprawy to kocia toaleta. Do tej pory moj spryciula nauczyl sie, ze kupki robi sie na dworze i kuwete mial w glebokim powazaniu. Ma zrobione wyjscie w drzwiach wiec ma swobode poruszania sie. Od roku ani razu nie uzywal kuwety, tzn kuweta jest caly czas wystawiona i od czasu do czasu zmieniam zwirek na swierzy ale on z tego i tak nie korzysta. Zastanawiam sie jak zareaguje nagle na zamkniecie i czy bedzie pamietal do czego sluzy ten dziwny przedmiot...Myslalam, zeby zwiekszyc ilosc kuwet i zamowic tez taka obudowana z filtrami....ale czy kotki lubia takie i chetnie z nich korzystaja???Zamowilam mu duzo zabawek, drapaki, tunele, fontanne i rozne legowiska ale boje sie ze bedzie cierpial, ze juz nie moze ganiac za motylami i skakac po drzewkach...Boje sie tez, ze nauczony do tego ze swobodnie sobie chodzi bedzie probowal wyjsc przez balkon. Jeszcze nie wiem, ktore to bedzie pietro ale na pewno nie parter...Z drugiej strony nie zamontuje we wszystkich oknach i na balkonie siatek bo sama bede czula sie jak w klatce. Czy balkon trzeba zabezpieczyc od podlogi az po sufit?? (tj. po balkon ktory jest nad) czy wystarczy do wysokosci na ktorej konczy sie barierka? Slyszalam kiedys, ze kot nie wskoczy nigdzie jak nie widz mozliwosci, zeby bezpiecznie zejsc. Mam nadzieje, ze nei bedzie mial ochoty balansowac na barierce balkonu na np.10 pietrze...Juz czuje palpitacje serca na sama mysl..

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » środa, 3 maja 2006, 10:23

Monii, dobre pytanka i beda ciekawe odpowiedzi.

Ale najlepiej zacznij nowa linje. Tzn postaw te pytania pod wlasna rubryka.
np - Z domku do mieszkania.

Ta linja jest o trawie dla kota - i innych roslinach ktore mozna uzyc zamiast trawe, np bambus i zielistka...

Awatar użytkownika
Monii
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » środa, 3 maja 2006, 10:26

Oki, tak zrobie. Dzieki :)

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » czwartek, 4 maja 2006, 11:46

Dzieki za info.
No to wybieram sie po owies ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Monii
Kontaktowanie:

Postautor: Monii » czwartek, 4 maja 2006, 12:25

Wczoraj przypadkiem zachaczylam o leroy merlin. Owsu oczywiscie nie bylo ale przy kasie znalazlam "ZIELONY POKARM" mieszanke traw dla kotow i innych zwierzat wyprod. przez CNOS-VILMORIN Saszetka 25g kosztuje 1,90 zl . Dzisiaj bebe siac :P

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » czwartek, 4 maja 2006, 12:59

Nasz kocorro jak owieczka wcina natke pietruszki, az zal go od niej odrywac, wiec ma stale w doniczce !
A w sklepach zoologicznych mozna kupic gotowa tacke z podlozem i ziarenkami, tylko podlewac, ale u nas koty wola na niej spac niz ja jesc...
Obrazek

Wróć do „hodowla”