klatki wystawowe

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » środa, 5 maja 2004, 22:34

kinus pisze:Pogadamy jak wystawisz swoje kocie :)

nie sądzę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » środa, 5 maja 2004, 22:42

Dlaczego wszyscy sie czepiaja kazdy robi jak mu wygodnie najwazniejsze sa koty, dla poczatkujacych wazne aby mieli cokolwiek do klatki Nuka w Szczecinie dobrze sobie poradzila na pierwszej wystawie, koszyczek byl bomba, motylki przejaw inwencji. Trzeba koty izolowac od siebie i zapewnic im w miare znosne warunki dlatego moje chlopaki maja bude, w ktorej moga pospac i sa troche osloniete.

Awatar użytkownika
kinus
KABRIRUS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: kinus » czwartek, 6 maja 2004, 08:26

Nikt sie nie czepia :) bez przesady.

Remkey - uszanuje Twoja wole :P

Mariejo - to byla nuki druga wystawa :D co nie zmienia faktu, ze zawsze sobie doskonale radzi :) a klatke ma pieknie zrobiona.
Obrazek
Pinky,Oliwka, Uszka,Lunitari

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » piątek, 17 września 2004, 11:15

To ja odkurzę ten stary wątek bo mam w weekend spotkanie z moją mamą :oops: w związku z szyciem firanek do klatki ( ja nie umiem, nie mam maszyny i wogóle...).

Muszę więc jej podać wymiar a spotkałam się z dwoma 70X70X120 albo 65X65X120, który jest właściwy ? Planuję wynajmowanie klatki podwojnej by łapki miały gdzie biegać.

Wydrukowałam sobie też zdjęcia poglądowe z różnych hodowli, oczywiście mama będzie zobligowana do wymyślenia pomysłu autorskiego, ale czy te firanki bardziej fikuśne są montowane na gumki ?

Dodatkowo na wystawie w Wawie widziałam różnego rodzaju hamaczki, rozumiem że one też są "home made" bo w sklepie dla zwierząt widziałam tylko hamaki dla fretek ???

Oraz czy takie zawieszane miseczki można też kupić i gdzie ewentualnie można w Wawie ?

I na koniec - jaki wymiar ma taka mała kuweta, bo u mnie w sklepie są tylko duże, więc chyba muszę zamówić przez Internet ...
Obrazek

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » piątek, 17 września 2004, 11:25

ja chyba wole wymiery 70*70 jesli chodzi o klatkę
a hamaczki mozna kupić, na targach też gdzieś widziałam ,
w większych sklepach zoo , mozna miseczki wieszane kupić i mniejsze kuwety,
ja sobie raz zafundowałam wypad do hurtowni i tam było wszystko,
jedyny ból , to to żeby tak kupiś trzeba mieć działalność gospodarczą :(
a sposóby montowania firanek mogą być przerózne, gumki , wstazeczki , haczyki, druciki,
ja teraz poćwicze z rzepami
Mojej szczęście w kolorze Blue

Awatar użytkownika
kinus
KABRIRUS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: kinus » piątek, 17 września 2004, 12:12

Ja firanki montuje na zabki do firan, a marszczone sa na tasmie do firan :)
Co do klatki - tak jak radzi bluecats - w roznych panstwach sa rozne wielkosci klatek tak naprawde. W Czechach czasem sa mniejsze z szyba na przodzie, albo takie drewniane jak dla kanarka. W Niemczech z tego co slyszalam, klatki sa wieksze i wtedy firanki sa lekko za krotkie. Nadmiar dlugosci mozna zawsze schowac pod kocyk, ktorym klatka jest wyscielana. I co ja zawsze radze, bo sama sie przekonalam, ze to dobra rzecz - to budke dla kota. Duzo latwiej jest mu przezyc wystawe, gdy wie, ze ma sie gdzie schowac. I....najlepiej jak nie jest w tej budce sam 8-) dlatego mimo ze nie wystawiam Olki, zastanawiam sie nad wystawienim jej wraz z moim nowym kotkiem w Poznaniu. Zobaczymy jak nowa bedzie sie zachowywala sama. I trzymam kciuki za piekne firanki :)
Obrazek

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » piątek, 17 września 2004, 12:12

Jestem po pierwszej wystawie, więc taki znowu mądry nie jestem ;) Ale za to na bierząco ;)
Większe firanki, moim zdaniem, są lepsze. Klatki mimo wszystko są różne wielkościowo: jedne mają 65 inne 70 np. Lepiej jest mieć odrobine większe zasłony i je założyć pod dywanik i np. zasłonić boczny fragment tyłu klatki, niż zastanawiać się czy nasz ciekawski kotek właśnie nie jest pod firaną ;)
Ja mam 60x60 i troszke za mało... Obszyte lamówką (jakaś ukośna była albo coś takiego -- podobno lepsza), bo materiał wybrałem taki, który się strzępi :? Wieszane na wstążkach. Sprawdza się dobrze, ale następne będą raczej na gumce i pokombinuję jeszcze z tym wieszaniem ;)
Jeśli weźmiesz szerszy materiał (80x80 i większy chyba, ale to już pogadaj z krawcową, bo ja się nie znam), to można wszyć taką taśmę plisującą jak do firan okiennych -- nie widać tak że są np. pogniecione trochę w transporcie. Poza tym pamiętaj żeby materiał był z tych nieprześwitujących za bardzo -- cała rzecz w tym żeby to były zasłony nie firany, inaczej koty wciąż się widzą (nie tylko czują) i się denerwują.
Podobnie z dywanikiem: niby też jest 60x60 (120x60) ale warto mieć odrobinę większy (moje są tej wielkości i okazuje się, ze tak z 3-4 cm za nałe) -- przy zakupach to nie będzie wielki problem: tną z metra ;) Ja mam 3 dywaniki: jeden większy (podwójny), i dwa mniejsze. Tak że mogę położyć jeden w klatce, a drugi na klatce niezależnie od tego jaką klatkę wykupiłem. Dobrze chyba jest pomyśleć o obszyciu takiego dywaniku z wykładziny. Ja, oczywiście, zostawiłem temat dywanika na ostatnią chwilę i obszytego nie mam.

Za mniej typowymi akcesoriami będzie trzeba pochodzić. Ja bym popytał np. w Kakadu (CH Janki, Bemowo, Targówek, Wileńska) lub napisal e-mail do animalii. No i popytał czy nie sprowadzą tego specjalnie dla Ciebie w jakimś mniejszym, osiedlowym zoosklepie (tym koło mnie też czasami daję zarobić ;))...
Obrazek

Awatar użytkownika
kinus
KABRIRUS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: kinus » piątek, 17 września 2004, 12:15

A...zapomnialam o kuwetce :) taka odpowiednia rozprowadza Auchan. Wyglada jak do wywolywania filmow kiedys :)
Obrazek

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » piątek, 17 września 2004, 12:22

przepraszam ale nie mogę się powstrzymać

( założe się ze kwestia przypadku ;) )

Kinus i remkey - napisali to samo :lol:
super :)
Mojej szczęście w kolorze Blue

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » piątek, 17 września 2004, 21:09

Dzis dostalam super prezent na wystawe igloo z ortalionu z drzwiczkami i osiatkowanym okienkiem lekkie i skladane po prostu bomba.
ObrazekObrazekObrazek

szafir
Z SZAFIRU*PL
Kontaktowanie:

Postautor: szafir » sobota, 18 września 2004, 01:18

Zasłonki można też zawieszać używając klipsów biurowych do akt. Tylko trzeba mieć różne rozmiary, bo między prętami są rożne odległości.
Kiedyś można było kupić klipsy kolorowe, ale teraz jakoś znikły i są tylko czarne. :cry: Ale naprawdę dobrze trzymają.

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » sobota, 18 września 2004, 09:27

Dobre sa takie haczyki do wpinania w tasme do firan sa przezroczyste i latwo sie je zaczepi o druty od klatki.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » poniedziałek, 20 września 2004, 11:58

Moja mama na widok przedstawionych zdjęć klatek tylko westchnęła... przekazałam jej wszystkie sugestie odnośnie sposobów zawieszenia i teraz czekam na projekt.

Fajnie jest mieć mamę, która podziela nasze pasje tu: miłość do kotów :luv8: a do tego ma maszynę do szycia ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » wtorek, 19 października 2004, 13:20

Wszystkim Warszawskim kotofilom wybierającym się na wystawę ze swoimi pociechami po raz pierwszy mogę polecić sklep z artykułami dla plastyków na ulicy Mazowieckiej 11 gdzie w cenie około 14 PLN można nabyć płytę pleksi o wymiarach 100X70.
Można ją spokojnie przyciąć( do wymiaru klatki pojedynczej), lub tak jak ja zabraknie mi troszkę (20 cm) do podwójnej klatki, ale mam to zamiar zasłonić zasłonką.

Dzięki powieszeniu takiej płyty na froncie klatki Wasz kotek uniknie "macania" przez zwiedzających, głównie dzieci.

Jeśli ktoś natomiast ma piłkę to może kupić płytę pleksi w OBI o wymiarach 100X200 i sobie wyciąć na konkretny wymiar - ja nie zaryzykowałam takiej operacji, a do tego tam tą płytę sprzedają za około 200 PLN i jest gruba.
Obrazek

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Ale pomysłowe klatki!!!!!

Postautor: Werdelit » środa, 30 marca 2005, 07:56

Znalazłam tan link na forum miau. Jakas osoba była na wystawie w Toronto i widziała na własne oczy te cuda. Ja jestem zachwycona, szczęka opadła mi po kolana. :D . Tak sobie, mysle ze swietnie by bylo gdyby o do nas dotrały takie cudeńka.

Mozna podrózować z własna klatko-namiotem, który jest niezywkle poreczny nawet w hotelu np. A jaki estetyczny!!!9 . No i wszystko w jednym. ;)). jestem całkowcie zachwycona.
Mam nadzieje ze doczekam i dożyje chwili gdy moi panowie beda mogli sie w tym zaprezentowac. super!! Co Wy na to? Czy to lepsze niz
tradycyjne kraty ??

http://www.sturdiproducts.com/new/Cages ... Double.asp

Tych namiotow jest kilka odmian, mozna w miare dowolnie regulowac scianki, sa dodatkowe przegordki, póleczki. ach...na stronie tej jest troszke wiecej modeli..Mi sie bardzo podoba ten "bezowy"

http://www.sturdiproducts.com/new/showp ... eSkirt.asp

O tutaj widac takie dodatkowe "cos" na kocie i ludzkie przybory, i nic sie nie pałęta bezsensownie pod klatka na wystawie..

Wróć do „hodowla”