białe znaczenia

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

kati

białe znaczenia

Postautor: kati » sobota, 3 maja 2014, 09:58

Witam
Chciałam Was prosić o informacje, bo dotąd na tyle głęboko nie wchodziłam w genetykę, skąd biorą się białe znaczenia sierści u RUSa. Pomijam oczywiście kwestię domieszek innej rasy, chodzi mi o to, czy może zaistnieć jakaś wewnętrzna modyfikacja genu, niezależna od kodu genetycznego rodziców i dalszych przodków? Jeśli tak, to czy można zidentyfikować określone przyczyny?

Zmierzam do konkretnej kwestii: czy kiedykolwiek spotkaliście się z sytuacją - albo czy w ogóle to możliwe - że w prawidłowej, udokumentowanej hodowli pojawi się kocię z białym, no nie wiem, krawatkiem czy skarpetkami? Ot, tak, pojawi się i jest:)

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Re: białe znaczenia

Postautor: bluecats » środa, 7 maja 2014, 08:22

witaj,
geny kolory białego , point mogą błąkać się po "rodowodzie " przez 30 pokoleń i takie plany nie sa wynikiem uszkodzonego genu - tylko raczej sytuacją gdzie któryś z tych nie pożądanych się " uwolnił" - a RUSy przy odbudowie rasy były łączone z innymi rasami, były dopuszczane również koty z klasy nowicjatu , gdzie nie było żadnej dokumentacji pochodzenia a jedynie spełniały wymagania fenotypowe.
Mojej szczęście w kolorze Blue

kati

Postautor: kati » sobota, 10 maja 2014, 21:12

Dziekuje za odp i informacje:]
Odnosnie nowicjatu - generalnie slyszalam o tym. A czy w takim razie fakt, ze te znaczenia z tego co wiem obecnie dyskwalifikuja kota, to kwestia klasyki i zachowania jednolitej rasy?

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » poniedziałek, 12 maja 2014, 23:21

tak w tej chwili żadne przebarwienia czy plany nie są dopuszczalne, co więcej koty z takimi cechami nie powinny być rozmnażane ponieważ te cech przekazują potomstwu.
Mojej szczęście w kolorze Blue

Wróć do „hodowla”