INFORMACJE NA TEMAT CPC

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » środa, 24 maja 2006, 22:54

Joanna pisze:http://www.kupsprzedaj.pl/ks-item,861485.asp
hehe no proszę...

Choc to malenstwo nie jest jesne z maska, a czysto biale... Wiec niebieski rusek to zdecydowanie nie jest, ale poniewaz biale ruski sa jednak zaakceptowane - prawdopodobnie ujdzie jako bialy rusek, mimo ze mama, papa, dziadkowie i ciotunie wszystkie niebieskie.
Mowa o dokumentach, to chyba i rodowod jest...
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!

Maja

Postautor: Maja » środa, 24 maja 2006, 23:42

A czy nie powinno być tak, że białe i colour point definitywnie powinny być traktowane jako oddzielna nowa rasa? Jak to w przypadku innych ewolucji ras dotąd bywało (np sprawa z tymi syjamami i tonkami...)?
W końcu RUS rosyjskim niebieskim jest...
Ale jak inni nowi - to tylko skromne zdanie
Pozdrawiam i owocnych wniosków. Może się dowiemy więcej:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Thien
CAMARILLA*PL

hihi

Postautor: Thien » czwartek, 25 maja 2006, 09:28

Witam,
Z tego co wiem to niestety w Lubelskim stowarzyszeniu nie ma syjamów wcale i te które są działają jako pseudohodowle.

Blue Eminence nie mam obsesji tylko wolę ruski w starym typie bez ekstremalnych podejść. Mój ideał kotki widać było na fotkach w temacie jaki rus mi się podoba. Uważam że każdy tak hoduje jak mu serce dyktuje. Ty idziesz z duchem pewnej mody a ja nie. Jeśli to obsesja to ok :)
A mój kot jest dla mnie najpiękniejszy na świecie oczywiście...
Uwielbiam jej futro, oczy i uszy, jedyne co bym poprawiła to nos i powiem że poprawiam, bo kryłam kocurem który niesie super nos :)
Oczywiście jest to kocur ze starej linii, gdyż jak sama napisałaś patrzę na oczy, uszy i są takie duże jakbym sobie tego życzyła. Krótkie futro owszem wygląda elegancko, ale wolę jednak puszyste futerko mojej Lilu, w którym można zatopić palce i miziać miziać godzinami :)
Wiem że ruski się zmieniają i będą się zmieniać. Tak jak syjamy czy persy się zmieniały i moim zdaniem zawsze są osoby które cieszą się ze zmian i te które nie. Tyle tylko że jeszcze nie wiadomo kto na wozie siedzi a kto ziemię obłapi, bo ślepych uliczek w hodowli masa...
Ja startuję i prosze o dozę życzliwości i wsparcia :)

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » czwartek, 25 maja 2006, 09:50

Joanna: nie wiem jaka to hodowla, ale dawanie takich ogłoszeń w internecie o ile nie jest zabronione ragulaminem Fife, o tyle jest w bardzo złym guście i jest źle widziane przez innych hodowców.
Nie ma czegoś takiego jak "biały rusek" w organizacji do której wszyscy należymy, czyli Fife ten kolor nie jest uznany. Ruski w Europie są TYLKO niebieskie!!!!, biały rusek to doskonały drink, jak już pisałam wcześniej, ale nie ma opcji by dostał normalny rodowód i był przeznaczony do dalszej hodowli.

Jezu, zawsze mi ręce opadają jak widzę takie ogłoszenia, mam wrażenie, że tak można sprzedać stół, samochód, nawet mieszkanie, ale nie kota...
Ja właśnie szukam właścicieli dla moich maluszków, które dziś kończą 9 tygodni i odwiedzają mnie oni w domu, uprzedzeni o tym, iż szukam przede wszystkim dobrych i kochających opiekunów i widzę sama ile z tym jest związanych emocji.

O.K ja mam świra i wszyscy to wiedzą, ale kot to nie towar na litość boską !!! :evil: :evil: :evil:
Obrazek

Joanna

Postautor: Joanna » czwartek, 25 maja 2006, 10:19

no właśnie dlatego to zamieściłam bo mi też ręcę opadły...nie ma rady na takich ludzi?

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » czwartek, 25 maja 2006, 11:26

Poison pisze:Nie ma czegoś takiego jak "biały rusek" w organizacji do której wszyscy należymy, czyli Fife ten kolor nie jest uznany. Ruski w Europie są TYLKO niebieskie!!!!, biały rusek to doskonały drink, jak już pisałam wcześniej, ale nie ma opcji by dostał normalny rodowód i był przeznaczony do dalszej hodowli.

Gdzies widzialem w tych tygodniach zdjecia z wystawy. Stal rzad ludzi kazdy z niebieskim rusiem, a w srodku rzedu kobieta z bialym ruskiem.

Ostatnio nie rozgladalem sie tak bardzo po internecie, wiec to zdjecie bylo albo opublikowane tu na tym forum, albo ew na jakims szweedzkim forum.

Wiec widocznie sa i nawet uznane...

A czy do hodowli? Coz, mlody kot moze byc na otwartym, nie musi nawet byc widoczne ze jest zabroniony do hodowli.
A moze chyba tez moze tez byc jako kastrat...
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » czwartek, 25 maja 2006, 12:08

Stafan, koty te mają prawo być na wystawach, jak każdy dachowiec/kot domowy też ma prawo być na wystawach, tak jak Neva Mascarade/siberian tez ma prawo być na wystawie, ale to nie znaczy, iż jest to kolor uznany, nie znaczy to że kot startuje w rywalizacji na "normalnych" zasadach, ale że jest XSH/XSL:

Regulamin hodowlany FIFE mówi jednoznacznie:
2.6.6. RUS (koty rosyjskie niebieskie)
FIFe nie uznaje kotów rosyjskich niebieskich w kolorze innym niż niebieski typowy dla kotów rosyjskich niebieskich.
FIFe nie zachęca żadnej osoby ani federacji do wprowadzania kolorów innych niż niebieski typowy dla kotów rosyjskich niebieskich
W hodowli kotów rosyjskich niebieskich:
- należy używać tylko niebieskich kotów rosyjskich niebieskich; jedynie niebieskie potomstwo niebieskich kotów rosyjskich niebieskich będzie rejestrowane jako RUS (koty rosyjskie niebieskie),
- potomstwo w kolorze innym niż niebieski będzie rejestrowane jako XSH/XLH.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Jola
CARSKIE SIOŁO*PL

Postautor: Jola » czwartek, 25 maja 2006, 14:49

rarytas? i komplet dokumentów? - szukanie naiwnych
jak napisała Poison - regulamin FIFE jest jednoznaczny przynajmniej na razie co będzie za lat ??? zobaczymy
Moje niebieskie aniołki

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Blue Eminence
BLUE EMINENCE*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Blue Eminence » czwartek, 25 maja 2006, 17:31

Thien wspierając Cie taka rada, zastanow sie z przekory - co mi sie podoba w nowych liniach a nie koncentruj sie tylko na tym co mi sie nie podoba. Co mają lepsze od linii ktore preferujesz. A maja naprawde wiele!!!.....To prawda, możesz sobie grzebać w długim futerku i hodować burki, ale to tak jak z modelkami - można lubić zaokrąglone kształty i to są preferencje indywidualne, jednak po wybiegu nie chodzą Panie z tyłkami J.Lo.

Słuchajcie!!! Ja wiem co to za HODOWLA!!! Ja chyba wiem. To jest hodowla Herbu Zadora z Torunia. Monika...hmmm...nie pamietam ale ma charakterystyczne nazwisko, zaraz poszukam..., ale kojarze nazwe bo ona hoduje labradory a ja miełam kiedyś labradora właśnie w Toruniu kupiłam, nie u niej ale z nią rozmawiałam!
Hodowla Kotów Rosyjskich Niebieskich i Amerykańskich Curl . American Curl Breed Council FIFe.

Awatar użytkownika
Blue Eminence
BLUE EMINENCE*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Blue Eminence » czwartek, 25 maja 2006, 17:37

http://www.herbuzadora.pl/index.php

Ta Pani Monika Dowgiałło chciała kupić ode mnie kota, pisała do mnie jak byłam w Stanach. Lubi kolorowe labradory i pewnie dlatego teraz ma kolorowe "ruski". Mowiła mi ze ma kotke niebieską z Rosji. I mówiła że szuka dobrego kota bo "lubi wygrywać" i to jakość tak mi niepokojąco zabrzmiało. Nie wiem do jakiego klubu należy.
Hodowla Kotów Rosyjskich Niebieskich i Amerykańskich Curl . American Curl Breed Council FIFe.

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » czwartek, 25 maja 2006, 17:44

Blue Eminence: to może trzeba by jej delikatnie zwrócić uwagę, że takie ogłoszenie to nie ten tego, że biały rusek z papierami to nie "rarytas" wogóle,co to ma być, chwyt marketingowy na litość boską ???????????? no oczywiście jeśli jest członkiem Felis Polonia, to mamy chyba jakiś kodeks honorowy, przepisy hodowlane i coś w tym stylu, bo w innym wypadku to możemy ją pocałować w zadek...
Może to niewinna nieświadoma osoba jest, a może nie ... :evil:
Jeśli niewinna - nauczać trzeba, to nasz moralny obowiązek, może u hodowców psów to normalna praktyka tak reklamować swoje hodowle........... :(
A z drugiej strony, jak osoba wpisuje sobie w podstronie "kontakt" przed imieniem i nazwiskiem "mgr" to to do czegoś zobowiązuje, choćby do poszukiwania źródeł wiedzy, jak się jest nieświadomym na przykład :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » czwartek, 25 maja 2006, 17:56

O matko kochana, ja już nie mam więcej pytań, komentarzy i wogóle już mam dość, wystarczy wpisać imię i nazwisko tej pani w google i wszystko jasne, matko boska...
Pamiętacie sprawę tego biednego psa co umarł w paczce, jezus kochany ja już nie mogę, bo mi dreszcze po plecach przechodzą i nie mogę się rozkleić w pracy. Och to jest HEKATOMBA !!!!!

http://www.sosnowiec.naszemiasto.pl/wyd ... 26a63fe1c6

www.melwit.com.pl/
Taraz na tapecie są koty i to 3 ras na raz.
Ja mam dość ide sobie od kompa :( :( :(
Obrazek

Awatar użytkownika
Blue Eminence
BLUE EMINENCE*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Blue Eminence » czwartek, 25 maja 2006, 18:01

Nikt nie jest w stanie zatrzymać czy kontrolować prac innych hodowców nad rozmnażaniem pointów czy białych czy czarnych rusków. Jedynie co może każdy z nas zrobic to wziąść odpowiedzialność za swoje koty i swoje linie i to co się później z nimi dzieje.

To czego ja nie chce to aby prace nad kolorami były przeprowadzane na kotach z mojej hodowli, z moim przydomkiem hodowlanym. Tego chciałabym uniknąć. Dlatego sterylizacja/kastracja kociąt przed opuszczeniem hodowli to JEDYNA droga aby temu zapobiec. Cuż mi po tym, że ktos nie weźmie ode mnie rodowodu, skoro bedzie rozmnażał koty bez lub z rodowodami innych organizacji.. Tylko sterylizacja daja gwarancje ze kocięta nie trafią w ręce hodowców, którzy będą je wykorzystywali według własnych przekonań. Jest oczywiście jeszcze ryzyko przy sprzedaży kociąt do hodowli, tutaj już mam mniejszą możliwośc kontroli poza tym, że upewniam się ze hodowca nie nosi się z zamiarem kojarzenia z moimi kotami kolorowych i poza kontraktem który go do tego zobowiązuje. Jeśli go złamie, niewiele moge zrobić, pozostaje uczucie krzywdy że popełniło się błąd sprzedając temu hodowcy kota i kontrakt świadczący, że stało się to wbrew mojej woli.

Awatar użytkownika
Blue Eminence
BLUE EMINENCE*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Blue Eminence » czwartek, 25 maja 2006, 18:10

Poison,

nie wiem tylko w jakiej jest organizacji...ale na pewno nie w Felis, przynajmniej ja nie słyszałam żeby była na jakiejkolwiek naszej wystawie...ha! a pamiętam , że mi mówiła ze jej kotka gdzieś wygrała w Toruniu? (chyba) a nie było tej wystawy na stronie Klubowej, ja byłam w Stanach więc wogóle nie na bieżąco, był 2005 rok i wielkie zamieszanie wokół SHKRP i nie zwróciłam na to uwagi.....

może jak ktoś do tej Pani napisze z zapytaniem czy kocięta mają rodowody to sie dowie;-)

Awatar użytkownika
tunturi
Kontaktowanie:

Postautor: tunturi » czwartek, 25 maja 2006, 18:25

Hodowla jest w ICF:
http://free.of.pl/i/icf/hodowle.htm#ros

A na wystawie kotka pani MD była np. tu: http://www.ruscatclub.strefa.pl/klub/pl ... 040814.php

Czy to kociątko z ogłoszenia to pierwszy biały RUSek w Polsce? Intencje tej pani wydają się jasne, skoro kupiła kotkę w moskiewskiej hodowli niebieskich i białych rusków (może nawet pokryła ją białym kocurem? bo z tej samej hodowli on...) - hodowla rarytasów :roll:

Wróć do „hodowla”