Karmy dla kotów

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Prefereruje karmy :

Mieszankę rożnych markowych
5
25%
RC
6
30%
Hills
4
20%
Biomil
1
5%
Acana
0
Brak głosów
Nutro
0
Brak głosów
Bosch
1
5%
Eucanuba
3
15%

Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Iza
SKY BLUE RUSSIA*PL
Kontaktowanie:

Karmy dla kotów

Postautor: Iza » środa, 27 lipca 2005, 20:01

Mam wielka prośbę o wasze opinie na temat karm dla kotów na polskim rynku, a w szczególności
RC
Hills
Biomil
Leonardo
Acana
Nutro
Iams
Bosch
i inne
Jak wasze koty do nich się "ustosunkowały", czy zauważyliście jakieś różnice w wyglądzie kotów po konsumpcji danego jedzonka.
Nie chodzi mi tu o ceny karm ale o wasze zdanie na temat jak dana karma wpływa na wasze koty. Może preferencje w składzie, albo w efekcie kuwetowym karmy. Bardzo mnie to interesuje. Chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Spokój, ruski spokój, dostojeństwo i powaga ...
Obrazek

aurora
BENITA OSTROV*PL
Kontaktowanie:

Postautor: aurora » środa, 27 lipca 2005, 23:56

My przeszliśmy przez najrózniejsze karmy... (poza Biomilem).
Zawsze wracamy do Iamsa/Eukanuba. Owszem, różne opinie na temat tej firmy słyszałam... jednak doświadczenie pokazuje, ze zawsze wracam
do tej jednej marki.

1. Koty po niej maja piękną sierść.
2. Kupciają jak w zegarku (szczegóły? oszczędzę ich Wam ;) .. ale jest idealnie 8-) )
3. Smakowo trafia w gusta moich kotów.
4. Nie zwracaja po niej ( po innych karmach im to się zdarza)
Obrazek

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Postautor: Werdelit » czwartek, 28 lipca 2005, 09:40

ja troszke przetestowalam.. ale jednak co kot to inny gust..wiec nie wiem czy to bedzie miarodajne-te nasze obserwacje.Bo jednym kotowm wogle nie da sie podac danej kramy i tyle..no nie samkuje im..

1. Rc. ja karmialam głwonie Rc tylko Andulka, przez okolo 3 miesiece bo taki zapas karmy dostałam od hodowcy. wygladał całkiem oki. ale ja cos nie mialam przekonania jakosci sklanikow do ceny karmy. jakis specjalnych cudów nie zauwazylam.

2. Nutra GOLD. Asusek jadl w tym czasie karme Nutra GOld i sobie a chwale. To dobra karma ale z serii Gold- bojeszcz jest tak troszke tansza.. Mial po nie ladne futerko..ale byl kociakiem i mial futreko ogólnie boskie. Q-pki były oki a sierc lsniła . Nie samkowala natomiast Andulkowi. :? i mial raczej miekie q-palki.. nawet jak tylko mu podjadał..wiec musilam poszukac czegos innego trzeciego.

3 hills. - do tej pory karma najbardziej pasujaca kotom. po analizie skladu karmy- a przynajmniej tego co podaje producent , widze ze wypada najkorzystniej . Obserwujac swoje koty widze ze hills jest najlepeszy dla nich. Nie zdarzaja sie pawie tak jak przy rc.. Asus po rc wymiotowal. I od razu zauwazylam ze wszystko sie wzmocnilo, sierc stala sie puszyta i u norwega tez, i zaczeli zjadac jej mniej. Aczkowliek kupki.. nie pachna .. milo.. ale koty dorosly.. moze to dlatego.. no q-palek.twardy i zbity jest jak to q-palek fiołkiem nie bedzie :lol:

4 . Eucanuba- spróbowali i smakowało..ale cena jest odstraszajaca.. za tak mala ilosc karmy..wiec nie moeg sie wypowiedziec kupilam tylko 2 kg. ale chetnie bym przetestowola wiecej.. bo smakowita i widac chetnie wcianały

diunak

Postautor: diunak » czwartek, 28 lipca 2005, 19:47

hills adult (glownie lamb) - jedza go dwie moje kotki rosyjska i jedna z eurokotek. Hills jest w domu od okolo roku.

royal canin
- smakuje drugiej z eurokotek, rozmiekczam go woda bo ma klopoty z dziaslami i zebami. Royal jest od kilku miesiecy.

testowalismy rozne karmy od frieskies przez iamsa po eukanube ... ale hills i royal zostaly.

- hills bardzo smakuje ruskotce i jednej z eurokotek (czarnej) (ruskotka jest wrecz uzalezniona od hillsa)
- kotka rosyjska bardzo na nim przytyla (jest rok po sterylizacji, wiec samo obzarstwo to nie jedyny czynnik)
- siersc eurokotek jest bardzo ladna
- siersc kotki rosyjskiej jest mozna powiedziec dobra; w tym roku po raz pierwszy zauwazalnie dla mnie zmieniala futro : wygladala tragicznie. Mysle, ze ta siersc moglaby wygladac lepiej.
- zeby ruskotki - niestety ... i ona w kolejnym tygodniu wybiera sie na sciaganie kamienia ...

podczas gsy ruskotka nie je nic poza suchym hillsem, obie eurokotki jedza tez surowe : kurczaka, wolowine, podroby. Jedna z eurokotek probuje szyjki drobiowe - ale do tego trzeba zabkow, wiec jest jedyna w domu, ktora moze sobie chrupac kostki. Wszystkie natomiast czasem jedza tunczyka w sosie wlasnym lub gotowana rybke.

Kota trudno zywic. Jest wybredny ... jak woda na mlyn dziala testowanie roznych karm - rozregulowuje apetyty kocie.
Moje koty wola nie jesc wcale niz mialyby zjesc to co im nie smakuje .

pozdrawiamy,

Magis
MUFFINA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Magis » czwartek, 28 lipca 2005, 20:01

Ja testowałam:
Royal canin - ocena w skali 1-6 - 3
Hills - 4
Iams - 5
Eukanuba - 6! i to jest mój faworyt.

Po hillsie kota dostała łupieżu, który zniknął jak ręką odjął kiedy wróciłam do Eukanuby. Zostałam przy tej karmie głównie ze względu na zawartość procentową mięsa (bo moja wybredna kota nie jeda nic oprócz suchego :(, czasem udaje się przemycić kawałek gotowanego mięska albo rybki, ale to naprawdę rzadkość). Stwierdziłam, ze skoro mała nie jada mięsa to powinna dostawać karmę z największym procentem mięsa jaką uda mi się znaleźć. Ciekawa jestem biomilu, ale a razie nie próbowałam. Po Eukanubie jest bardzo dobre futro i regularne qpki ;) Ostatnio też testuję Iamsa z rybami... zobaczymy.

Awatar użytkownika
Mika
Kontaktowanie:

Postautor: Mika » piątek, 29 lipca 2005, 15:00

Swoim dwóm Ruskom serwowałam kilka karm - RC, Hillsa, Eukanubę i Purinę Pro Plan. Royalem (mieszanym też z Hillsem) żywiły się od urodzenia i zdecydowanie najbardziej go kochają. Najpierw były to karmy dla maluchów i młodzieży, teraz głównie karma weterynaryjna dla kastratów, ale urozmaicam ją domieszką innych rodzajów (Beauty & Fit, Exigent, Silhouette).

Na codzień jedzą prawie wyłącznie chrupki, okazjonalnie dają się skusić na wołowinę lub jakąś super puszeczkę. Minusem takiego łączenia suchej i mokrej karmy bywa to, że wtedy czasem zdaża im się wymiotować, ale to sporadyczne (i nie znam dokładnie powodu dla którego tak się dzieje - może się wtedy przejadają, choć z natury nie są żarłokami?).

Efekty: sierść jest lśniąca, miękka, nie ma problemów z kulkami włosowymi. Inne suche karmy kupuję tylko od czasu do czasu, w małej torebce, bo i tak po pierwszym serwowaniu, kiedy jedzą je ochoczo skuszone nowością, później ten entuzjazm mija i wyjadają RC, a inna karma idzie w odstawkę. Po dyskusji na Forum (czas jakiś temu - RC vs. Hills) próbowałam je w ten sposób zachęcić bardziej do Hillsa, ale koty nie dały się przekonać ;) Ja także jestem ciekawa Biomilla i ze względu na bardzo wysoką zawartość mięsa chętnie podałabym go moim kotom, ale ponieważ zaopatruję sie głównie w Animalii albo sklepach Kakadu, póki co nie miałam okazji go wypróbować.
Obrazek

Awatar użytkownika
agal
AGPAMIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: agal » sobota, 30 lipca 2005, 22:41

Moje futrzaki jedzą głównie RC mainecoon. Wydawało mi się, że lubiły Iamsa z rybą, ale to tylko mnie się tak wydawało :| Teraz kupiłam RC mainecoon - jak zwykle i Bosch Sanabelle Elegance. ZObaczymy, które chrupki będa znikały z miski jako pierwsze :mrgreen:

A.

Awatar użytkownika
Elcia
Kontaktowanie:

Postautor: Elcia » poniedziałek, 1 sierpnia 2005, 19:39

Moja ruska karmi sie od poczatku na Biomilu. Cena nie najnizsza -ale porownujac sklad wiem za co place. Kot pochlania duze ilosci karmy od poczatku. Siersc ma rewelacyjna, tym moge sie pochwalic i rozwija sie bardzo dobrze- zwlaszcza ze doropdna z niej panna :D Kitten: zawiera omega6 3,5mg, omega3 0,5mg, wysoka dawke witaminy E 600, biotyny 0,6, tauryny 1700, przy kotach dorosłych nie wymaga podawania odkłaczacza- dla mnie super polecam sprobowac NIE JESTEM DOSTAWCA ;) dla dociekliwych adresik: http://www.biomill.pl/karmy/biomill/analiza_kot.html
....czy dom bez kota zasługuje na miano domu... Mark Twain

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Postautor: Werdelit » poniedziałek, 1 sierpnia 2005, 20:11

to ja moge polecic o takim samym skladzie hills sensitiv skin. tez ma kwasy omega-6 4, 6 % oraz omega 3 0.5 % i wysoka zawartosc tauryny bo 1,800mg. a miesa az 50%kurczaka i indyka z tym ze jest tokarma dla doroslych kotow i siersc po niej faktycznie boska tak wiec tymn co kupuja hillsa polecam te wlasnie karme do sprobowania,

Awatar użytkownika
agal
AGPAMIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: agal » poniedziałek, 1 sierpnia 2005, 20:21

No to ja podam skłąd Bosh Sanabelle Elegance, która robi podobną furorę, jak RC MCO u moich NFO: białko surowe 32%, tłuszcz surowy 18,5%, włókno surowe 2%, popiół 7%, , wapń 1,1%, fosfor 0,9%. Witaminy: A 17500 JM, D3 1500 JM, E 250mg, , miedź 10mg. Nie widzę wit C.

Ag.

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » wtorek, 2 sierpnia 2005, 09:48

W ciągu ostatnich upałów moja duża kotqa schudła aż o 40 dkg. Nie chciała jeść RC Light, ani Biomila od małej kotqui też nie podjadała...radziłam się weta co robić i mimo iż duża jest wykastrowana polecił kupić jej normalne jedzenie, testuję obecnie Purina Pro Plan House Cat i muszę powiedzieć, że mimo upałów całkiem nieżle im wchodzi, prezenciki w kuwetce pojawiają się regularnie więc chyba na razie zostanę przy tej karmie, tylko gdzie ją kupić ? Bo to co teraz im daję to próbka z wystawy.
Elcia:mimo, iż Biomil to naprawdę świetna karma i sama nią karmię to radzę Ci jednak od czasu do czasu podawać kocie pastę odkłaczającą, szczególnie w okresach wzmożonego wypadania włosa.
Hilem który moje koty testowały jesienią był Iams, znikały takie ilości że im przestałam kupować bo się za bardzo pasły :lol:
Mój wniosek jest taki, że albo kotom się smaki w czasie zmianiają, albo producenci zmieniają coś w karmach, bo tak jak jeszcze parę miesięcy temu jadły RC i było O.K to teraz nie chcą...
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » piątek, 12 sierpnia 2005, 11:16

Moje chlopaki sa na Eukanubie, do RC nie mam przekonania zbyt wiele zlego slyszalam.
ObrazekObrazekObrazek

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » sobota, 13 sierpnia 2005, 09:59

agal pisze: Nie widzę wit C.
.

O ile pamietam koty nie potrzebuja dodadkowej witaminy C, same wytwarzaja. Natomiast dodatkowa witamina E pozyteczna, a juz szczegolnie jezeli jedza duzo ryby, np tak kochanego tunczyka - wtedy musi sie po prostu dac dodatkowej witaminy E bo inaczej moze byc zle.

Nasze koty jedza najczesciej i najchetniej Hillsa, kompletujac miesem i tunczykiem dla kotow i czasem normalnym dla ludzi. Synalek bardziej wybredny z tych dwuch.

Ale Hills Natures best czasem gryzie, jak tez Hills ze smakiem krolika mu sie podoba.

Oba jedza chetnie RC Siluette.
(na obrazku tam kuzyn korat, nie RUS)

Jedna uwaga o RC - kontra np Hills. RC zawiera prawie zawsze rozne oleje rybne a czesto i proszki rybne. Hills z reguly nie.
Otoz najczescza alergia na pokarm to przeciez alergia na ryby!

Wprawdzie alergia jest na proteiny a nie na tluszce, i dlatego olej rybny nie powinien miec tu negatywnego znaczenia, ale kto chce ryzykowac? Ja nie.

(Edyt: Oczywiscie nie mam tu na mysli normalnie zdrowego kota, mam na mysli kota z alergia na ryby i produkty rybne.)
Ostatnio zmieniony sobota, 13 sierpnia 2005, 13:09 przez StefanZ, łącznie zmieniany 1 raz.
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!

Awatar użytkownika
msc
Kontaktowanie:

Postautor: msc » sobota, 13 sierpnia 2005, 10:54

Moje futrzaki do tej pory jadly RC Indoor, Oral i Beauty&Fit. Mialy szczegolnie rudy lupiez, ale ktorys wet kiedys mi powiedzial, ze to sie zdaza u kotow niewychodzacych. Po przeczytaniu watku przeszly na Eukanube (zdziwilam sie ze ma takie male chrupki :o ) i Hills'a Oral Care. Czy futerka sie poprawia zdam raport za jakies 3 tygodnie bo wtedy minie pelny miesiac nowej diety... Hmmm zobaczymy :D
Obrazek

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » poniedziałek, 15 sierpnia 2005, 07:38

Wiekszosc z tych pokarm sa sprzedawane takze w Szwecji. Ale kilka z nich nie: Biomill, Leonardo, Bosch, i troche mnie to dziwi, bo wydawaja sie przeciez dobre - a nawet bardzo dobre. Szczegolnie Biomill mnie ciekawi. Widze opisy agentow jakie mozna znalesc np na stronach sklepow wysylkowych. Ale co mowia praktycy, tzn wy posiadacze kotow?

Np, jak jest cena w porownaniu z np Hills?

(A Hills i RC maja chyba podobne ceny, nie?).

Chcialbym wiedziec jak najwiecej.

A nuz okaze sie warte zeby sprowadzac do Szwecji? Mialbym projekt... :)
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!

Wróć do „hodowla”