Poszukiwania ukochanego dla Hebe

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Marianna
Kontaktowanie:

Poszukiwania ukochanego dla Hebe

Postautor: Marianna » poniedziałek, 13 czerwca 2005, 17:08

Witam!
Po pierwsze dobra wiadomość dla wszystkich zwolenników zatrzymywania kotów w domu - już w sierpniu moja koteczka i ja przeprowadzamy sie do mieszkania, gdzie nie będzie miała możliwości wychodzenia (tada!!) i tym samym przestanie być na tabletkach hormonalnych (tada!!).
W związku z tym zaczynam myśleć o ewentualnym rozmnożeniu Hebelki - oczywiście nie w pierwszej rujce po hormonach. Ma już dwa lata i dojrzała moim zdaniem do roli mamy :) Dlatego też ciekawa jestem, w jaki sposób znaleźć dla niej jakiegoś przystojnego chłopaka.
Jak Wy to robiliście?

ps. oczywiście wiem, że najpierw muszę zarejestrować hodowlę. Pytam dlatego na razie tylko o sprawy damsko-męskie ;)
pozdrawiam,
Marianna
http://www.hebella.info
Obrazek

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » wtorek, 14 czerwca 2005, 22:35

Widzę, że nikt ci nie odpowiada, więc może jak napiszę coś, to ci bardziej doświadczeni dorzucą jeszcze kilka słów od siebie.
Nie będę oryginalny odsyłając cię do listy klubowych kocurów:
http://www.ruscatclub.strefa.pl/klub/pl/koty/kocury.php
To tylko jedno ze źródeł informacji i jeden sposób na znalezienie kocura dla Hebe. Ale za to polecam -- zanim zaczniesz gdziekolwiek indziej szukać możesz spokojnie przestudiować rodowody i zdecydować czy kocięta Hebe i danego chłopaka podobają ci się pod kontem rodowodu (np. nie mają inbredu, tzn. nie po stronie Hebe i amanta nie ma tych samych kotów jako dziadków i pradziadków). Mówię o rodowodach jako pierwszych, bo moim zdaniem nawet jeśli cała reszta pasuje a rodowody nie bardzo, to spokojnie można zacząć zapominać o danym połączeniu...

Poza tym, innym ważnym aspektem jest twoje wyczucie jak powinien wyglądać RUSek. Patrzysz na oceny sędziów swojej kotki, szukasz wad i zalet. A potem na postawie tego co pamiętasz z wystaw (lub innych sytuacji gdzie oglądałaś koty na żywo) decydujesz czy dany kocur, twoim zdaniem, najlepiej dopełnia swoimi mocnymi cechami, słabe cechy kotki. Np. kotka ma słaby kolor oczu, a kocur ma oczy supercudowne. Itd.

Potem kontaktujesz się z hodowcą i pytasz czy byłby skłonny przyjąć Hebe do krycia. Zapewne będzie chciał zobaczyć jej rodowód, więc dobrze go mieć zeskanowanego. I znowu, na stronie Klubu znajdziesz już zeskanowany rodowód Hebe, dla Twojej i hodowcy wygody (między innymi).
Nie zawsze hodowca może być zainteresowany kryciem. Z różnych powodów. Te jak DLA MNIE sensowne są 2.:
- z powodów hodowlanych -- jego wizja kota rosyjskiego nie przewiduje łączenia wszystkich możliwych osobników,
- z powodów emocjonalnych -- krycie to wejście w pewną intymną, bądź co bądź, relacje: zostawisz swoją kotkę na kilka dni u zupełnie obcych ludzi -- zrobiłabyś to nie ufając tym ludziom? W drugą stronę też to może tak działać.

I tyle, właściwie.
Reszta to papierki do poskładania. O ile ZG SHKRP jest teraz w, hmmm..., agonalnej fazie, o tyle oddziały starają się działać tak normalnie jak to jest możliwe. Felis Polonia wystartuje miejmy nadzieję jakoś szybko i będą normalnie wydawane rodowody. Chociaż ja bym doradzał Ci się teraz jednak wstrzymać do końca wakacji np. Ale piszesz, że Ci się nie spieszy, więc podejście jest jak najbardziej OK.
Postaraj się jakoś zapędzić do roboty swoją intuicję, to też działa ;-) Skonsultuj się też z ludźmi, którzy znają temat lepiej niż ty (i ja) i do których masz zaufanie (to ważne!) -- pamiętaj, to nie chodzi o to żeby tylko pokryć, chodzi o to co będzie później i czy będziesz pozostawiona samej sobie, bo "obsługa klienta" nie wchodziła w "zakres usług" i nie jest świadczona. I ja wystrzegam się jeszcze tekstów typu "moje noże Solingen przerżną nawet lalkę Barbie" -- to nie jest handel obwoźny żeby się łapać każdej możliwej okazji, żeby przekazać geny swojego kota dalej. Dla mnie w każdym razie to podejrzane.
Obrazek

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » wtorek, 14 czerwca 2005, 23:14

Bardzo Ci dziekuje, remkey :)
Nie spieszy mi sie zupelnie. Tak naprawde to krycie mogloby miec miejsce za pol roku do roku, jako ze odstawimy pigulki w sierpniu, a chce poczekac kilka rujek az jej organizm ustabilizuje swoj naturallny rytm. Licze, ze do tego czasu kocie organizacje takze sie ustabilizuja i bedzie wiadomo kto, gdzie i co.

Co do wzmacniania cech RUSów, tu mam problem. Wiem, ze Hebe dostala od sędziów wymagane Ex'y, ze cześć cech oceniana była na exellent, część tylko na ok, jednak widzę że Hebe odbiega od ideału chudzinkowatej, prawie białej koteczki.
Nie wiem, czy pamiętacie, gdy pytałam o brązowienie siersci... niestety cofneło sie na chwilke, na zime, po czym teraz mam szarego kota tylko w mroku ;) moze przesadzam lekko, ale wydaje mi sie, ze jej futro brazowieje i brazowieje.... a ja nie mam pojecia czemu, bo w koncu pochodzi ze znanej i porzadnej hodowli ....

Dziwne, dziwne... Musze szukac smuklego i jasnego partnera... oby tylko wlasciciel chcial sparzyc swojego kotka z Hebe Rosyjska Brazowa...
pozdrawiam,

Marianna

Obrazek

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » środa, 15 czerwca 2005, 11:51

Remkey daje swietna odpowiedz.
Ja mam pare spostrzezen ktore chcialbym dodac do dyskusji:

a) Jak znalesc kocura: Nie jest pewne czy chcesz matadora, czyli tego ogloszonego znanego kocura z bardzo wieloma miotami. Troche to zalezy czy masz nadzieje zeby twoje koty szly dalej w hodowlach - wtedy nie powinien byc matador. Albo czy chcesz zeby to byly kastrowane koty domowe - wtedy oczywiscie moze byc matador. Parzenie pojdzie wtedy szybko i sprawnie, a kotki bede prawdopodnie ladne itd. Moga nawet wyjsc bardzo piekne wystawowe egzemplarze z takim ojcem!

Sporo kocurow nie jest oglaszanych, wiec ich nie znajdziesz miedzy ogloszeniami. Np mlode kocury. Wiekszosc kocurow kastruje sie przeciez dosc wczesnie, wiec trzeba je "lapac" jako mlode.

A jak zlapac takiego mlodego a fajnego kocurka?

Skontaktuj sie z twoim hodowca, on/ona chce azeby dobrze poszlo jego potomstu i na pewno zna wielu. Albo przynajmniej zna innych ludzi ktorzy znaja... Od niego mozesz w ogole dostac duzo praktycznych rad.
Albo jezeli hodowca niezbyt uczynny to np mozna skontaktowac sie z hodowca kocura... Albo z hodowca dziatka albo babki...

Po prostu dzwonisz albo wysylasz maila, rozmawiasz grzecznie i z szacunkiem i odczuwasz jak w trawie piszczy. Jak kontakt jest dobry - to rozwijasz sprawe, jak czujesz oschlosc to dziekujesz za przyjemna rozmowe, odkladasz sluchawke i dzwonisz do nastepnego w lancuchu... :D

Inne dobre miejsce to wystawy. Tam spotyka sie nie tylko koty, ale i kociarzy. I rozmawia sie...

Dalej. Typy kotow. Chudy i prawie bialy piszesz. Coz, tu opisujesz typ amerykanski. Zauwazylem, ze w Polsce istnieja parallellnie=rownolegle rozne typy - i Ruski z dobrego typu skandynawskiego, jak i Ruski typu amerykanskiego - szczuplejsze, jasne-prawie biale i z duzymi oczami.

Obacz np koty Izy to widac roznice wyraznie. http://www.ruscatclub.strefa.pl/forum/i ... ki/iza.jpg

Hebe jest przy kosci i z typu raczej skandynawskiego - wiec szukaj takiego samca, a nie samca typu amerykanskiego.

A co do brazowawej siersci - coz, to prawdopodobnie feler. Jezeli to feler to jak juz bardzo chcesz wziasc miot to wobec tego nie licz na dalsze rozmnazania potomstwa, a licz sie z wczesna kastracja i te koty beda kotami rodzinnymi dla towarzystwa - PET. Takie tez sa potrzebne!!!

A to znow oznacza ze matador jest OK, czyli masz wolny wybor samca - byle byl odpowiedni i dobrze kompletowal twoja Hebe.
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!

Awatar użytkownika
Thien
CAMARILLA*PL

amory

Postautor: Thien » środa, 15 czerwca 2005, 14:36

Witam.
To ja podłączę się pod temat i przy okazji spytam :
- kiedy kot jest za stary na bycie ojcem?
- czemu w niektórych liniach dopuszczano po 2-3 inbredy i jak dalej z takim fantem postępować?
- czy jeden wspólny przodek (pra pra pra dziadek) przeszkadza?
Pozdrawiam

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » środa, 15 czerwca 2005, 15:08

StefanZ pisze:a) Jak znalesc kocura: Nie jest pewne czy chcesz matadora, czyli tego ogloszonego znanego kocura z bardzo wieloma miotami. Troche to zalezy czy masz nadzieje zeby twoje koty szly dalej w hodowlach - wtedy nie powinien byc matador. Albo czy chcesz zeby to byly kastrowane koty domowe - wtedy oczywiscie moze byc matador.

Matadora? A nie chodziło ci o buchaja bardziej ;)))))
Wydaje mi się, że ze względu na typ Hebe - którą niezależnie od wszystkiego uważam za najpiękniejszego kota na świecie ;) -, będzie lepiej gdyby jej dzieci miały zostać petami z zastrzeżeniem w rodowodzie. Po prostu lepiej nie ciągnąć dalej linii, w której może wychodzić brązowienie futerka. Z drugiej strony jest ono tak małe, że dla osób, które potrzebują po prostu RUSkiego przyjaciela nie powinno to mieć znaczenia.

StefanZ pisze:Hebe jest przy kosci i z typu raczej skandynawskiego - wiec szukaj takiego samca, a nie samca typu amerykanskiego.

Ale właśnie dlatego, że jest taka duża, bardzo mocno umięśniona i ciemna chciałabym osłabić te - moim zdaniem zbyt dominujące cechy - chłopakiem o lżejszym typie.

StefanZ pisze:A co do brazowawej siersci - coz, to prawdopodobnie feler. Jezeli to feler to jak juz bardzo chcesz wziasc miot to wobec tego nie licz na dalsze rozmnazania potomstwa, a licz sie z wczesna kastracja i te koty beda kotami rodzinnymi dla towarzystwa - PET. Takie tez sa potrzebne!!!

Tak też zakładam, o ile jej brązowienie faktycznie wynika z wady, a nie np. jak sugerowało parę osób - od słońca (Hebe swobodnie wychodzi na dwór i uwielbia się "opalać"). Okaże się to już wkrótce przy kolejnych lnieniach już w mieszkaniu, bez wystawiania się na słońce. Strasznie jestem ciekawa.
pozdrawiam,

Marianna

Obrazek

Awatar użytkownika
Mika
Kontaktowanie:

Postautor: Mika » środa, 15 czerwca 2005, 17:13

Co do brazowienia siersci to jednak przetrzymalabym ja troche z dala od slonca i przeczekala, a nie winila geny. Wiem, ze rodzenstwo moze roznic sie od siebie, ale niewykluczone, ze tu sa podobne: moj Helios (brat Hebe) w zeszlym roku, po intensywnym letnim opalaniu na balkonie, mial zabrazowiona piers i siersc na udach. Przez zime, albo nawet juz jesien, to brazowe zabarwienie ustapilo i na nowo jest szarym (pardon, niebieskim ;)) ruskiem. A ja nauczona doswiadczeniem, gdy go wypuszczam, probuje unikac ostrego slonca. Tez tak sprobuj - moze na nowo sie zaniebiesci :)

Pozdrawiam!
Obrazek

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » środa, 15 czerwca 2005, 17:21

Mika pisze:Przez zime, albo nawet juz jesien, to brazowe zabarwienie ustapilo i na nowo jest szarym (pardon, niebieskim ;)) ruskiem. A ja nauczona doswiadczeniem, gdy go wypuszczam, probuje unikac ostrego slonca. Tez tak sprobuj - moze na nowo sie zaniebiesci :)

Taki właśnie mam plan. Nie będę miała balkonu, więc liczę, że zabarwienia słoneczne powinny szybko ustąpić. Hope so!
pozdrawiam,

Marianna

Obrazek

StefanZ
Kontaktowanie:

Postautor: StefanZ » środa, 15 czerwca 2005, 18:16

Marianne. Widze ze myslimy tak samo co do planow ogolnych.

A co do typu. Bylem troche niejasny. Mialem na mysli ze Hebe jest nieco przy kosci nawet jak na typ skandyndawski.* Wiec szukaj szczuplego kocura typu skandynawskiego!*

Natomiast raczej nie uzywaj kocura typu amerykanskiego - bo to juz zmieszanie dwuch roznych linii!

Wydaje mi sie.

Linja skandynawska JEST bardzo piekna, i ja oczywiscie uwazam ze najpiekniejsza. Po co psuc to co jest dobre?? :D

Thien. Kocur, byle zdrowy, moze byc i starszego wieku. Po prostu bardzo malo kocurow jest starych, bo niewiele kocurow ma sie tak dobrze ze mozna je zostawic niekastrowanych...
A kocury wychodzace na dwor bardzo czesto gina albo zabladza.

Nie jestem expertem od hodowli wiec nie bede podawal dozwolonego/zabronionego procentu pokrewienstwa, ale jeden daleki wspolny przodek jest z cala pewnoscia dozwolony!

*Tu opowiem prawdziwa anekdote. Pierwsza zona naszego szczuplego Zjivago jest dobrze karmione i to jest widoczne. :P . Praktycznie feler u Rosjanek, bo one maja byc przeciez zgrabne choc muskularne. Ale sam wielki Eric Rejiers napisal o niej "excellent appetite" - swietny apetyt! coz, mial racje. Miala dwa mioty razem z Vago i wszystkie szescioro kociat byly fajne, zdrowe, socialne itd... I zgrabne oraz dobrze umiesnione... :P

Tenze sam Rejiers wysoko cenil naszego starszego kocura Jamusjkin, ojca Zjivago. A Jamusjkin jest dosc ciemny.

Wiec mimo ze istnieje moda na stosunkowo jasne Ruski takze w typie skandynawskim - ale to nie jest oczywista norma.
Jamusjkin oraz Zjivago przekazuja braterske pozdrowienia!

yangping55

Re: Poszukiwania ukochanego dla Hebe

Postautor: yangping55 » środa, 30 sierpnia 2017, 10:12

cheap ugg sale
coach factory outlet online
canada goose outlet
uggs outlet
birkenstocks
nike outlet
birkenstock outlet
longchamp handbags
adidas store
adidas sneakers
nike huarache shoes
pandora charms
cheap ugg boots
michael kors outlet store
nike outlet store online
ray ban sunglasses outlet
pandora charms sale clearance
birkenstock uk
longchamp bags
burberry uk
polo ralph lauren outlet online
uggs outlet
kate spade outlet online
coach outlet online
cheap jordan shoes
coach outlet online
canada goose coats
michael kors bags
beats wireless headphones
adidas nmd runner
burberry outlet
birkenstock shoes
canada goose jackets uk
tory burch shoes
ray ban sunglasses sale
yeezy shoes
uggs outlet
michael kors
toms outlet
coach outlet online
cheap air jordans
coach outlet online
canada goose
moncler outlet online
ugg boots
red bottom
tory burch outlet online
mulberry outlet uk
toms outlet
coach outlet online
michael kors outlet online
cheap jordan shoes
pandora
supreme london
michael kors bags
ugg outlet online
ugg sale
moncler coats
kate spade handbags
mlb jerseys whgolesale
birkin handbags
adidas nmd runner
coach outlet store online
nike shoes
cheap oakley sunglasses
adidas ultra boost
adidas nmd r1
coach outlet online
longchamps
coach outlet online
kate spade outlet online
ugg boots outlet
ugg canada
nfl jerseys wholesale
ralph lauren outlet
pandora jewelry outlet
coach outlet online
ralph lauren sale clearance uk
kate spade handbags
christian louboutin shoes
ugg shoes
cheap uggs
coach purses
toms
pandora jewelry store
moncler jackets
coach outlet canada
pandora jewelry
cheap ugg boots
yeezy boost
ugg boots
canada goose jackets
kate spade handbags
adidas superstar shoes
pandora jewelry
birkenstock
valentino
ralph lauren
nfl jerseys cheap
louboutin outlet
jordans
michael kors outlet clearance
air jordan retro
harden vol 1
canada goose
superdry outlet
cheap jordan shoes
longchamp bags
yeezy boost
ugg outlet
coach outlet canada
ralph lauren sale
mlb jerseys
ray bans
coach outlet store
nike outlet store
cheap ugg boots
nmd adidas
yeezy shoes
oakley sunglasses outlet
cheap nike shoes
cheap ray ban sunglasses
michael kors handbags outlet
pandora jewelry outlet
bottes ugg
uggs outlet
louis vuitton outlet store
canada goose jackets
air max
adidas outlet store
moncler
michael kors
kate spade outlet
adidas yeezy shoes
beats headphones
ray ban glasses
longchamp sale
coach factory outlet
timberland outlet store
pandora charms
uggs outlet
fitflops sale clearance
coach outlet store
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren sale
ugg boots
burberry outlet online
ugg boots outlet
michael kors uk
canada goose jackets
mulberry handbags
adidas nmd r1
adidas outlet store
coach handbags outlet
nfl jerseys
pandora charms outlet
coach outlet online
moncler outlet online
polo ralph lauren
ugg outlet online
cheap uggs
ugg boots
mbt
ralph lauren
ugg boots
pandora uk
birkenstock shoes
adidas yeezy boost 350
supreme clothing
christian louboutin sale
adidas yeezy boost
the north face outlet
canada goose jackets
superdry sale
moncler jackets
cheap jordan shoes
nike cortez classic
uggs outlet
nike outlet online
pandora charms sale
longchamp
canada goose outlet
coach outlet online
canada goose jackets
red bottom heels
mulberry uk
michael kors outlet canada
louboutin shoes
caterpillar boots
nike sneakers
ralph lauren sale
yeezy boost 350
ray bans
louis vuitton outlet online
ugg boots women
ralph lauren outlet
ray ban sunglasses discount
canada goose coats
yeezy boost 350
coach outlet online
coach factory outlet
oakley sunglasses outlet
retro 11
uggs outlet
hermes bags
mlb jerseys
coach factory outlet
ray ban glasses
valentino outlet
cheap jordans for sale
coach outlet online
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
birkenstock outlet store
cheap nfl jerseys wholesale
ray ban sunglasses cheap
michael kors
pandora charms outlet
discount oakley sunglasses
pandora outlet
oakley sunglasses outlet
ugg outlet
louboutin outlet
north face jackets
cheap oakley sunglasses
toms
nike sneakers
gucci outlet online
michael kors
pandora charms
ugg boots
cheap ugg boots
kate spade outlet online
red bottoms
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
adidas nmd runner
mlb jerseys
pandora charms outlet
christian louboutin sale
hermes bag
coach outlet online
nike air max 2018
ralph lauren outlet online
coach outlet store
uggs outlet
louis vuitton factory outlet
air jordan shoes
canada goose parka
adidas outlet online
burberry outlet
toms
coach outlet online
adidas nmd r1
nike outlet store
pandora charms outlet
ugg outlet
canada goose jackets
ugg boots outlet
uggs outlet
coach outlet online
ugg outlet online
ugg on sale
polo ralph lauren outlet
pandora charms sale
coach factory outlet
canada goose sale
ralph lauren uk
ralph lauren uk
burberry handbags
adidas yeezy boost
ugg
ugg slippers
coach outlet store online clearance
uggs outlet
mulberry
kate spade outlet
moncler pas cher
canada goose jackets
hermes outlet
uggs
hermes bags
yeezy shoes
uggs on sale
harden shoes
ralph lauren
coach outlet online
ray bans
moncler outlet online
canada goose clothing
cheap jerseys
yeezy boost 350
canada goose coats
fitflop sandals
adidas outlet online
canada goose jacket
birkenstock outlet
2017.8.30yangping

clibin009

Postautor: clibin009 » piątek, 6 października 2017, 06:47

clb1006
ralph lauren sale
canada goose
ugg shoes
christian louboutin sale
coach outlet online
kate spade handbags
cheap ray ban sunglasses
red bottom
cheap uggs
coach outlet online
ray ban sunglasses cheap
adidas outlet online
polo ralph lauren outlet
moncler outlet online
adidas yeezy shoes
ugg boots
birkenstock outlet
nike outlet online
coach outlet online
coach outlet online
hermes handbags
bottes ugg
ralph lauren outlet
ugg sale
ugg boots
pandora charms outlet
coach outlet online
canada goose jackets
cheap jordan shoes
adidas nmd r1
mlb jerseys
toms
polo ralph lauren outlet
adidas sneakers
coach outlet online
ugg boots
polo ralph lauren outlet
cheap air jordans
canada goose outlet
ray ban glasses
ugg boots on sale
michael kors
mlb jerseys whgolesale
polo ralph lauren outlet
pandora charms
michael kors uk
canada goose sale
coach outlet store online clearance
toms
nmd adidas
mulberry uk
canada goose sale
pandora charms
harden shoes
coach handbags outlet
ralph lauren sale
coach outlet online
pandora outlet
pandora jewelry outlet
uggs outlet
michael kors bags
coach factory outlet
cheap ugg boots
michael kors bags
uggs
canada goose parka
ugg outlet online
tory burch outlet online
moncler uk
uggs outlet
cheap ugg sale
moncler pas cher
cheap oakley sunglasses
ugg outlet online
pandora jewelry
ralph lauren outlet
mlb jerseys
canada goose jackets
louboutin outlet
cheap nike shoes
pandora jewelry outlet
coach outlet store
oakley sunglasses outlet
adidas yeezy boost
fred perry shirts
uggs outlet
polo ralph lauren outlet
cheap jordan shoes
cheap ray ban sunglasses
adidas nmd runner
pandora charms outlet
canada goose jackets
harden vol 1
kate spade outlet online
adidas store
kate spade outlet
moncler jackets
air max
pandora charms
cheap air jordans
hermens
coach outlet online
canada goose jackets
canada goose coats
burberry outlet online
yeezy boost
ralph lauren
ugg outlet online
hermes bags
moncler outlet online
burberry outlet
north face jackets
canada goose jackets
cheap ugg boots
cheap nfl jerseys wholesale
ralph lauren uk
birkin handbags
ugg outlet
uggs outlet
caterpillar boots
ralph lauren sale
nike huarache shoes
louis vuitton outlet
ray ban sunglasses sale
coach purses
cheap jordan shoes
coach outlet online
ugg outlet
canada goose coats
yeezy shoes
hermes bag
pandora charms sale
cheap ugg boots
ugg boots outlet
coach outlet online
canada goose jacket
moncler jackets
ugg boots sale
uggs outlet
cheap jordans for sale
michael kors handbags outlet
pandora
nike outlet store online
ugg boots outlet
pandora jewelry store
louis vuitton handbags
uggs clearance
uggs outlet
ralph lauren
[url=cheapjerseyswholesalefromchina.us.com]cheap nfl jerseys[/url]
ugg boots outlet
nfl jerseys
birkenstock uk
adidas superstars
michael kors
longchamp
uggs outlet
kate spade outlet online
ralph lauren outlet
kate spade outlet online
mulberry handbags
yeezy boost 350
coach outlet
uggs outlet
coach outlet online
tory burch shoes
yeezy shoes
uggs outlet
canada goose
canada goose sale
coach factory outlet
nike shoes
ugg canada
burberry outlet online
toms outlet
oakley sunglasses outlet
louboutin outlet
ugg boots
mbt
moncler outlet online
ugg on sale
pandora charms
pandora charms outlet
ugg sale
nike outlet store
yeezy boost 350
uggs outlet
toms
cheap ugg boots
ferragamo outlet
coach factory outlet
kate spade outlet
coach outlet store
ugg uk
yeezy shoes
adidas ultra boost
coach outlet online
oakley sunglasses outlet
ferragamo shoes
coach outlet online
ugg boots
ray bans
timberland outlet store
longchamp bags
nike outlet store
fitflops sale clearance
discount ray ban sunglasses
ugg slippers
polo ralph lauren outlet
ugg outlet
kate spade handbags
the north face outlet
michael kors
coach outlet online
moncler
ugg boots
coach factory outlet
canada goose coats
[url=cheapjerseyswholesalefromchina.us.com]jerseys cheap[/url]
canada goose clothing
north face outlet
adidas nmd r1
canada goose jackets uk
coach outlet online
ugg boots
coach outlet online
polo ralph lauren
ugg outlet store
pandora charms outlet
longchamp sale
ugg boots outlet
uggs outlet
nike air max 2018
valentino
adidas outlet store
canada goose outlet
retro 11
michael kors
mbt
toms outlet
moncler jacket
adidas yeezy boost
nike sneakers
valentino outlet
fitflop sandals
nike sneakers
ugg outlet
moncler sale
coach outlet online
mulberry outlet uk
louboutin shoes
ugg boots outlet
longchamps
adidas nmd r1
canada goose outlet
pandora jewelry
nike cortez classic
nike outlet
cheap oakley sunglasses
christian louboutin sale
timberland outlet
adidas yeezy boost 350
uggs outlet
cheap ray ban sunglasses
adidas superstar shoes
fred perry polo shirts
coach outlet canada
moncler sale
cheap jordans
gucci outlet online
toms shoes
coach outlet online
birkenstock shoes
oakley sunglasses outlet
red bottom heels
canada goose outlet
adidas nmd runner
polo ralph lauren outlet
moncler coats
ugg
cheap jordan shoes
polo ralph lauren outlet
uggs outlet
cheap ugg boots
air jordans
pandora uk
jordan shoes
canada goose jackets
mulberry
coach outlet store
adidas outlet online
red bottoms
superdry sale
birkenstock
burberry handbags
ralph lauren outlet
canada goose jackets
coach outlet online
coach factory outlet
air max
coach outlet online
coach outlet canada
coach outlet online
ugg boots women
ugg boots
jordans
tory burch outlet online
hermes outlet
ray ban glasses
air jordan retro
uggs on sale
air jordan shoes
longchamp bags
ray ban glasses
adidas outlet store
hermes bags
uggs outlet
cheap uggs
kate spade handbags
longchamp handbags
yeezy boost 350
air max shoes
polo ralph lauren
superdry outlet
clb1006

yangping55

Postautor: yangping55 » środa, 15 listopada 2017, 03:00

coach outlet
nike air max 90
uggs outlet
coach factory outlet
michael kors outlet
fitflop sale
hermes belts outlet
canada goose jackets
ugg outlet
ugg outlet
ralph lauren uk
ralph lauren outlet
polo outlet
longchamp handbags
ugg outlet
uggs canada
adidas yeezy
nike outlet
coach outlet online
polo outlet
canada goose uk
cheap ugg boots
uggs outlet
polo shirts
ugg sale
canada goose outlet online
cheap ugg boots
nike outlet store
oakley sunglasses
ralph lauren
lacoste shoes
mulberry uk
valentino outlet
mlb jerseys
tory burch handbags
cheap uggs
michael kors outlet
lacoste polo
lebron james shoes
valentino outlet store
cheap ugg boots
michael kors handbags
oakley sunglasses wholesale
canada goose jackets sale
ugg outlet
coach outlet online
cheap ugg boots
mont blanc outlet
polo shirts
polo ralph lauren sale
jordan shoes
mbt outlet
nike trainers
ugg boots
mbt shoes outlet
ugg outlet online
ugg outlet
fred perry polo shirts
canada goose outlet
adidas outlet online
tory burch sandals
mlb jerseys
uggs outlet online
coach factory outlet
polo ralph lauren
michael kors handbags
canada goose outlet
canada goose outlet store
ugg outlet
canada goose jackets
canada goose
nike outlet online
true religion outlet online
coach outlet online
polo ralph lauren
cheap ray ban sunglasses
pandora rings
puma outlet
cheap jordan shoes
canada goose jackets canada
ed hardy
mlb jerseys wholesale
mcm outlet
ralph lauren outlet
ugg outlet online
adidas outlet store
canada goose outlet
polo ralph lauren outlet
coach outlet
longchamp outlet
uggs outlet
michael kors outlet
ralph lauren uk
uggs outlet
polo outlet
mulberry bags
ralph lauren uk
canada goose uk
canada goose
cheap jordan shoes
cheap authentic nba jerseys
polo ralph lauren
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
air jordan 4
ugg outlet
mulberry bags
nike outlet online
canada goose outlet online
lunette ray ban
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose outlet
adidas outlet store
canada goose outlet
nike shoes
true religion outlet store
ugg outlet store
cheap mlb jerseys
uggs on sale
ferragamo outlet store
ralph lauren
michael kors outlet
canada goose jackets
cheap uggs
fitflops outlet
ugg boots
mlb jerseys
cheap uggs
pandora outlet
canada goose
ugg sale
canada goose
uggs outlet
mulberry uk
canada goose jackets
tory burch outlet
kate spade outlet store
polo ralph lauren
coach outlet online
lebron shoes
michael kors outlet
ralph lauren
prada outlet
mbt shoes
true religion
ugg outlet
canada goose jackets
ugg boots
canada goose outlet
michael kors outlet
adidas outlet online
coach outlet
michael kors outlet
ralph lauren
nfl jerseys
canada goose
ugg outlet
canada goose jackets
fitflops sale clearance
cheap ray ban sunglasses
fred perry outlet
uggs outlet
canada goose outlet
nike outlet
clarks shoes
nike outlet store
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
ugg outlet
tory burch outlet
giuseppe zanotti outlet
mont blanc outlet
canada goose outlet
fitflop sandals
yaoxuemei20171114

chenjinyan

Postautor: chenjinyan » czwartek, 16 listopada 2017, 11:01

prada bags
ugg boots
doudoune canada goose
cheap ray bans
oakley sunglasses
coach outlet
ugg boots
ugg boots
ferragamo shoes
mulberry uk
coach
adidas uk
louboutin
moncler pas cher
kate spade
ugg
polo ralph lauren
nfl jerseys wholesale
moncler schweiz
coach handbags
coach outlet online
coach outlet online
burberry outlet
michael kors outlet
canada goose sale
uggs
ray ban
ugg clearance
pandora charms
uggs outlet
ralph lauren outlet stores
supreme uk
coach factory outlet
coach factory
pandora jewelry
cheap jordans
kate spade outlet
ugg australia
ugg boots
ralph lauren
longchamp outlet
tory burch outlet online
red bottom shoes
ralph lauren uk
canada goose sale
ugg canada
adidas outlet
north face
ugg outlet
ray ban sunglasses
ugg boots outlet
nike factory outlet
birkenstock uk
the north face
uggs outlet
adidas football boots
michael kors outlet
jordan shoes
cheap rolex watches
coach factory outlet
louboutin
prada
ugg boots
moncler outlet
baseball jerseys
rayban
manchester united jersey
ugg boots
nike outlet
air max
michael kors outlet
pandora jewelry canada
michael kors handbags
louboutin
kate spade
coach outlet
ugg uk
nike nfl jerseys
ray ban
coach factory
ugg outlet
michael kors outlet
oakley vault
polo ralph
doudoune canada goose
hollister co
supreme outlet
polo ralph
michael kors outlet
ugg
moncler
true religion jeans
jordan shoes
moncler down jacket
cheap nfl jerseys
pandora charms
north face outlet
canada goose jackets
adidas stan smith shoes
ugg boots
ugg boots
moncler
ray ban sunglasses
nike air max
the north face
adidas yeezy
polo ralph lauren outlet
ugg outlet
adidas outlet clearance
cheap nfl jerseys
ugg outlet online
canada goose jackets
north face uk
ugg boots
ray ban sunglasses
ugg boots
air jordan
ralph lauren
michael kors outlet
juicy couture outlet
michael kors uk
mbt shoes
pandora rings
ray ban
burberry scarf
nike blazer
oakley sunglasses
ugg slippers
ugg boots
uggs outlet
ugg outlet
ugg italia
mont blanc
ugg outlet
coach outlet
moncler outlet
cheap nhl jerseys
oakley sunglasses
polo ralph lauren
canada goose
canada goose outlet
hermes outlet
uggs outlet
birkenstock outlet
north face jackets
michael kors
nike outlet
coach factory outlet
uggs outlet
tory burch outlet
hermes birkin
coach outlet
swarovski
coach outlet
vibram five fingers
canada goose canada
christian louboutin
ugg boots
north face jackets
north face
hermes
air max 90
basketball shoes
oakley sunglasses cheap
canada goose jackets
giuseppe zanotti shoes
ralph lauren outlet
north face jackets
north face
hermes uk
oakley sunglasses
canada goose jackets
uggs outlet
true religion jeans
canada goose jackets
ugg outlet
nike store uk
ugg outlet
louboutin
ugg boots
prada
flops
ugg outlet
adidas originals uk
north face jackets clearance
nike huarache shoes
air max
ugg outlet
nike outlet
oakley sunglasses cheap
mont blanc pens
michael kors outlet
cheap ugg boots
ugg outlet
ugg boots
cheap oakley sunglasses
ugg outlet
canada goose jacka
michael kors outlet
ugg boots cheap
flops
nike football boots
nhl jerseys
coach outlet online
ugg outlet
canada goose
north face outlet
jordan shoes
ray ban
louboutin
nike outlet store
polo ralph
pandora uk
air jordan 14
true religion jeans
ugg outlet
coach outlet online
louboutin
michael kors handbags
kate spade handbags
louboutin
ugg boots clearance
moncler
true religion
salvatore ferragamo
north face uk
kate spade
longchamp handbags
converse shoes
air max
ugg outlet
polo ralph lauren
calvin klein
michael kors outlet
nike factory outlet
air jordan
nfl jerseys from china
uggs
canada goose outlet
the north face
polo ralph lauren outlet
burberry scarf
moncler
christian louboutin
stan smith shoes
cheap nfl jerseys
cheap snapbacks
flip flops
cheap ugg boots
jordan shoes
ugg australia
true religion jeans
nike jordans
air max
moncler jackets
coach outlet online
coach outlet online
ugg australia
nike trainers
coach outlet
soccer jerseys
pandora jewelry
hollister clothing
canada goose
roshe run
adidas wings
tommy hilfiger
moncler outlet
fitflops outlet
tory burch outlet
uggs outlet
prada handbags
manolo blahnik shoes
kate spade
pandora jewelry
superdry clothing
cheap mlb jerseys
longchamp outlet
supreme
oakley sunglasses
michael kors handbags
ray ban
air jordan
replica watches
ugg outlet
north face
birkenstock sandals
longchamp
jordans
nba jerseys
nike air huarache
burberry outlet
ray ban sunglasses
running shoes
flip flops
ugg outlet
cheap mlb jerseys
michael kors taschen
scarpe mbt
polo ralph lauren
uggs outlet
uggs
air max
adidas shoes
longchamp
coach outlet online
mlb jerseys
uggs outlet
ferragamo outlet
ray ban wayfarer
pandora uk
nfl jerseys wholesale
burberry outlet canada
ugg boots classic
under armour outlet
louboutin
coach outlet online
moncler
beats by dre
caoch factory outlet online
coach outlet online
oakley sunglasses
adidas jeremy scott
jordan shoes
chicago blackhawks jersey
canada goose outlet
moncler
canada goose outlet
nfl jerseys wholesale
michael kors handbags
jordans
fitflops
air max
ugg outlet
cheap nfl jerseys
ralph lauren
ugg boots
longchamp
scarpe hogan
canada goose jackets
uggs on sale
ugg boots
canada goose outlet
adidas shoes
jordan retro
balance shoes
ugg boots
north face
true religion jeans
uggs outlet
polo shirts
north face outlet
nike air max
ugg
moncler
mont blanc pens
michael kors handbags
coach outlet online
ugg boots
louboutin
uggs outlet
north face
nike air force
pandora jewelry canada
ugg boots
canada goose
coach outlet online
michaelkors outlet online
jordans
supra shoes
ugg boots outlet
the north face
coach outlet
201711.16chenjinyan

TechnologyWork

Postautor: TechnologyWork » czwartek, 16 listopada 2017, 11:21

California distributors are constructing a California medical care bills insurance exchange to present both folks and recruiters more visibility and finances in conditioning plans. Fortunately, the mention already managers what stands out as the most powerful exchange near you. surplus healthy
Building the most up-to-date home is often more very reasonably priced, and provides potential to connect first residence buyers' needs in excess of purchasing an engaged home. Determine if constructing a new residence is befitting you. choose cozy home
Travel coverage is any sort of insurance of which covers virtually any unforeseen event on a trip. This may be an collision, illness, lost extra fat and lotto passes or expenses as a result of unexpected delays. Everyone should be aware that exploring, travelling trek
With this specific advent online, human lifestyle has become much less difficult. People look online to are charged their standard bills, to book travel lotto passes and created for shopping. You are able to save occasion and energy by hunting through on the internet. shopping activity
Fashion merchandising is made for individuals exactly who enjoy looking to keep up-to-date with your latest vogue trends, and need to become informed about fabrics besides textiles. Folks who participate popular merchandising programs tend to be very looking towards current vogue, fashion passionate
Nobody are able to control accidents along. No make a difference how extensively one computer drives, it is not really an assurance that this person is often safe by simply accidents. There are frequently accidents as a result of other people that affect distinct vehicles along. autos start
The interval "shopping center" is often used using Europe, South usa and Quotations. In Hong Kong your regularly applied term could be the same, but can also contain wording like "plaza". Having said that, in The us and this specific Philippines, more established term used is "shopping mall". negotiate shopping
Money Handling applies this specific superior investing principle linked with wagering part of easily accessible capital rather than constant attractive dollar full. In Pursuits Handicapping Besides Money Handling - Facet 1, many people examined "Flat Pursuits Gambling Systems" arround sports
These days and nights to several weeks where having insurance is critical, landlords coverage is one policy that men and women should adaptable rate home finance loan themselves obtaining as insurance policies coverage while factors reduce people via gaining just about any income through your possessions. insurance expect
The tastes people not understand mice. The understanding of rats seeing that pets can be self-contradictory to them. However, far additional people compared to commonly notion own some form of pet rat, or possibly several furry friend rats -- generally nicknamed wonderful rats. Expertise may be arrived here you will probably own one or a lot of already, pets kindness
From your digital years parents besides teens converse less besides text besides email a great deal more. Does that will mar verbal exchanges? Parenting qualified and psychoanalyst discusses the problems in verbal exchanges right now concerning parents besides adolescents. parents hardships
Marriage-it generally is a social unification between children who enjoy 1 yet another. And relationship partner life can be formalized by certainly one of life's most exciting events-the union. Whether it's a simple municipal union or perhaps a awesome community centre event, because wedding
You will probably some advertising throughout the Bob Proctor 11 Dismissed Laws nevertheless have received trouble deciding on the information you are looking about precisely what these Laws can be extremely about. Get ideas and specifics from somebody else with certain experience in when using the program. defensive lawyer
The Ancient american education and learning system is probably among the list of largest for this planet. In general, the innovative schooling system for the country genuinely ranks third for this planet, as soon as you and Tiongkok and taiwan. Additionally, it's even forced to leave ANYONE behind in a very mere all-around 5 a very long time, and Tiongkok and taiwan throughout around twenty years. education effort
Currently include, real real estate property investing is often gaining it can be popularity since epidermis advertisements besides promotions linked with magazines, newspaper publishers and television set programs. These are frequently huge subjection for real estate investment opportunities investing. real estate yards
News is very important to stay touch with your latest happenings for this planet. Unfortunately reports has become something unreliable out of biased specifics presented with broadcasting co-operations besides news carrier's cpa networks but you ought to be aware involving updates for this planet we've got a household in. news wisdom
Collecting pursuits memorabilia becoming a hobby along with since an financial commitment discusses particular person and allows instances of what for you to contemplate while obtaining athletics remembrances. Most fans of right now begun amassing karate cards of their favorite players becoming a child. both sports
From well over 25 a very long time of functional knowledge as an accident lawyer, I've acquired seen of which, no matter the choice car insurance policies you choose, there are frequently two anyone absolutely require. And there's even a great deal more critical at this stage, in latest economy. fill insurance
Your pet insurance niche has exploded! Dozens linked with pet insurance plan carriers are generally advertised everywhere in the web. When going to provide coverage of health for your current four-legged close friend, questions appear. pets issue
In latest world boosting children is surely an exceptionally hard undertaking for mothers. There generally is a never ending pressure using kids seeing that whatever godly rules parents tell their children are generally in sharpened contrast while using information that they study through the society implement. Parenting usually takes many skill besides patience. parenting itself
All versions wedding preparations get jogging out upon developing a great marriage ceremony plan constantly available. Getting nervy however planning may make all versions wedding activities to do go haywire. All that is required to come up with a perfect union plan generally is a practical notion, wedding in budget
There are frequently principals this specific govern all of your current lives. These kind of wide-spread legal guidelines cover a lot of techniques via business, income, success, income, health besides happiness. These kind of rules pertaining to life-long, while skills along, help people avoiding failure besides pain. edge laws
Do you think you're hoping to take delivery of a Mortgage Personal unsecured loan Originator Choice? Or do you think you're hoping for you to invigorate your Mortgage Originator Choice? If so, then men and women read more to get all you must learn about this specific Mortgage Choice Education Requisites. education example
One for the great ways of earn us dollars is to get real house like Florida real estate investment opportunities. Yes, you'll find risks had with purchasing Florida real estate investment opportunities, but if you're determined to get happy in this field, you must prepare alone first before entering into it. real estate working
News video before 20 th centuries were called "reels" although are able to reliable, trustworthy additions to the majority modern occasion news training videos. Recorded characteristics, especially people with historical this means, news edge point
Every guy, woman besides child from the face for the earth are tightly related to sports to some degree or more. Some are frequently sportsmen or perhaps sportswomen, lots of people are activities critics, lots of people are devoted followers linked with sports, some purchase their based by direct exposure sports functions and you will probably discover others exactly who dislike pursuits. sports assume
Understanding this specific headaches besides frustration significant insurance carriers suffer with cold dialling men and women day from the out immediately after finding income for donned available insurance plan sales chances. I ended up being compelled to jot down this file about World-wide-web Brings, A life insurance coverage Leads, insurance high
Spring owns finally appeared and folks eveywhere are of warm weather fun. Enjoying water sports best your directory journeys. With undertaking water pursuits comes target, will our pet always be competent to sign up the family members unit within it is exciting? The result is, maybe "yes" along with perhaps "no. inches pets likely
As versions parents years, it is often difficult which keeps the equivalent parent-child productive you've normally had however increasingly agreeing to the intention of caregiver. Whether versions parents are frequently enjoying a new lively retirement or perhaps are part of the community in a skilled sanita center or perhaps assisted based facility, with parenting
Seeing that women, most of us dream a lttle bit dream regarding our special day. Some of folks know for the time we are little girls what exactly exactly many of us wish our wedding to maybe be. On some form of practical quantities, planning for under a wedding besides everything which include in most cases stressful besides unsettling. wedding challenges

Wróć do „hodowla”