Info o karmie

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Awatar użytkownika
Oakhallow
Kontaktowanie:

Info o karmie

Postautor: Oakhallow » czwartek, 5 maja 2005, 18:16

Tak przy okazji wątków o karmach chciałbym się podzielić uzyskaną niedawno wiedzą.
Otóż udało mi się uzyskać zapewnienie od producentów karm Royal Canin i Diamond Pet Foods, że mięso używane do producji karm dla kotów nie pochodzi z hodowli używających hormony i antybiotyki w howie bydła i drobiu.
Niebawem zostanie wprowadzona do sprzedaży w Polsce linia amerykańskich karm ekologicznych Holistic diet - wszystkie składniki w tej karmie pochodzą z upraw ekologicznych.

Oakhallow
Oakhallow

Obrazek

maugos

Postautor: maugos » czwartek, 5 maja 2005, 19:04

a tutaj coś więcej na temat karm holistycznych (co prawda artykuł sponsorowany ale trochę informacji jest...)

http://www.petfoodworld.com.pl/gfx/weterynaria%203.jpg
"Koty żyją z pacyfizmu mysz..."
Ralph Boller

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » czwartek, 5 maja 2005, 22:33

Ta, ten Eagel Pack próbował się sprzedawać na ostatniej wystawie w Wawce.
Ciebie pewnie Oakhallow zainteresuje fakt, że nikt na stoisku nie był w stanie podać mi ĹťADNEGO certyfikatu wydanego na terenie Europy dla tych karm -- "bo oni w Ameryce, to mają TAKIE standardy, że w Europie się jeszcze nikomu nie śniło".

A może ty coś wyśledziłeś? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Oakhallow
Kontaktowanie:

Postautor: Oakhallow » piątek, 6 maja 2005, 11:25

Amerykańskie standardy to karmienie bydła, tuczników i drobiu hormonami, masowe używanie antybiotyków, modyfikowana genetycznie kukurydza i ryż, niszczenie zdrowego rolnictwa na rzecz rolnictwa przemysłowego, odrywanie rolnika od ziemi..... racja są to standardy o których się w Europie nie śniło.

Zaś co do tej firmy, o której wspomniałeś to mogą sobie chcieć sprzedawać. Każda karma sprzedawana na terenie Unii Europejskiej musi posiadać stosowne pozwolenia (wśród nich testy świadczące o stosowaniu mięsa nie zawierającego hormonów). W Polsce bada to nadzór weterynaryjny i bez jego pozwolenia sprzedawanie karm jest przestępstwem.

A jeśli chodzi o ten cały holizm.... Dla mnie to po prostu nowa nazwa na produkt o kompleksowym działaniu. Tyle że kompleksowość się już widać zużyła w marketingu i trzeba wprowadzić jakiś nowy odróżnik. Idea stosowania składników ekologicznych jak najbardziej do mnie przemawia, ale nie zgodzę się, że będzie to karma o innym działaniu niż dotychczasowe. Za to na pewno jest to sposób na wyciągnięcie większych pieniędzy od właścicieli zwierząt.

A tak a propos idei, w które warto by się angażować jako klub, to może warto przyjrzeć się bliżej temu co jest wsypywane do misek naszych pupili. Popytać o stosowne certyfikaty i pozwolenia, popytać o składniki itp. Z tym że certyfikaty nigdy nie są wyznacznikiem. Dla przykładu Unijne przepise dopuszczają dwukrotnie większe stężenie fosforanów w wędlinach niż dotychczasowe polskie przepisy. Tak więc sam stępelek o niczym nie przesądza. Każdemu producentowi trzeba się przyjrzeć bliżej, ale nie tylko na jego produkt finalny. Była mowa o holiźmie. Holizm to dla mnie nie tylko kompleksowe zaspokajanie potrzeb zwierzęcia czy człowieka, ale także kopmplesowe działanie w wymiarach ekonomicznym, społecznym i środowiskowym. I takich producentów warto promować.
Oakhallow

Obrazek

Wróć do „hodowla”