DRUGI DOM

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

jakub
Kontaktowanie:

DRUGI DOM

Postautor: jakub » wtorek, 22 marca 2005, 12:05

Zblizaja sie swieta. Niektorzy z nas wyjezdzaja. Niestety nie wszyscy maja mozliwosc zabrania ze soba swoich czworonoznych przyjaciol. Znajomi dopytuja mnie co najlapiej zrobic wtedy z kociakiem. Oddanie zwierzaka do hotelu to przeciez koszmar. Co wy sugerujecie? Slyszeliscie o Drugim Domu? www.drugidom.org Co o tym sadzicie?

Magis
MUFFINA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Magis » wtorek, 22 marca 2005, 13:28

hm... na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Wcześniej nie słyszałam. Ale przyszło mi coś innego do głowy, może sami sobie możemy pomóc? Ja moge zaopiekować się dodatkowymi kociakami w wakacje, co prawda jeszcze nie wiem dokladnie kiedy wyjeżdzam... ale jest jeszcze trochę czasu. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
M&M
BËSTRY KŁÉTE*PL
Kontaktowanie:

Postautor: M&M » wtorek, 22 marca 2005, 14:30

Pomysł Magis jest trafiony pod warunkiem, że kotki będą miały okazję wcześniej się poznać. My jak wyjeżdżamy to zostawiamy koteczki u teściów i przyznam, że na pewno nie zostawiliśmy ich po pierwszej wizycie. Pomyślcie o zabieraniu koteczek ze sobą na wakacje, przynajmniej na kilka dni, przy zachowaniu środków ostrożności może to być rozwiązanie lepsze od zostawienia kotów w obcym domu. Kot niestety nie jest psem, który lata za panem po plaży. My na pewno wybierzemy się z kiciami gdzieś na odludzie (jakieś gospodarstwo agro-turystyczne itp.), wezmę ze sobą wkładkę patentową żeby czasem ktoś nie otworzył drzwi np.: przy sprzątaniu. Ważne, żeby jeździć z kotami zaczynając od krótkich tras. My jak jedziemy teraz na dłużej to transporterki są otwarte, a kicie siedzą w nich lub na półce za tylnym siedzeniem. Problem z przekładaniem ich do tyłu mija po jakimś czasie i jestem pewny, że za kilka wyjazdów zniknie zupełnie. Co do www.drugidom.org to chyba zdecydowalibyśmy się na to dopiero w ostateczności, choć wątpię. Trudności z wyjazdami na wczasy wkalkulowaliśmy w posiadanie kotek w domu przed podjęciem decyzji, że z nami zamieszkają.

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » wtorek, 22 marca 2005, 15:04

Moje koty albo zabieram ze soba albo jada do moich rodzicow, znaja teren ale wola byc w domu dlatego czasami zalatwiam im kogos do opieki na miejscu, musi to byc osoba zaufana bo kotom nie wystarczy wyczyscic kuwete dac wody i karmy ale potrzebuja kontaktu z czlowiekem.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » wtorek, 22 marca 2005, 15:15

Właśnie planuję urlop, ale wygra raczej opcja zostawienia kotuchów w domu.
Mam taki pomysł, by zostawić je na terytorium które znają, są dwie więc może będą mniej tęsknić. Natomiast poproszę rodzinkę by je odwiedzała, zmieniała w kuwecie i dawała jeść.
To chyba lepsza opcja niż wywiezienie ich do innego obcego im domu na dodatek z obcymi ludźmi, ale jak się nie ma wyjścia to "drugi dom" też jest jakimś pomysłem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » wtorek, 22 marca 2005, 16:05

Tak ale wazne by opiekunowie wpadali na troche dluzej by pobawic sie z kotami. Koty berdzo p[otrzebuja kontaktu z czlowiekiem.
ObrazekObrazekObrazek

Kasiula
Kontaktowanie:

Postautor: Kasiula » wtorek, 22 marca 2005, 18:12

Myślę, że pomysł trafiony. Choć my naszą kocię oddwozimy do rodziców najlepszego z mężów. Jest tam kochana i dopieszczana. No, ale nie wszyscy mają takie szczęście,dlatego takie rozwiązanie uważam za dużo lepszy pomysł niż hotele z klatkami, tymczasowe schroniska, czy oddanie zwierzaków ludziom, którzy niespecjalnie za nimi przepadają. Jeśli w domach, które firma oferuje naprawdę jest tak miło i dobrze...
Kate

Wróć do „hodowla”