Poszukiwany rosyjski kawaler!!!

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Julia

Poszukiwany rosyjski kawaler!!!

Postautor: Julia » niedziela, 6 marca 2005, 20:04

Witam, mam kotke rosyjska (no dobrze, nie do konca, nie ma rodowodu nie jest hm.. "czystej krwi" wlasiwie jest mieszanka rosyjskiego i brytysjkiego kotka) ale tak mi sie wydaje, ze byloby milo miec male kuleczki... <lol> dlatego mam pytanie czy znalazl by sie chetny kawaler (oczywiscie nie musi byc z rodowodem:)) najlepiej w poblizu Poznania :D mozemy sie dogadac :P
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mika
Kontaktowanie:

Postautor: Mika » niedziela, 6 marca 2005, 20:39

Heh, szczerze mówiąc przed chwilą dostałam maila podobnej treści - czy mam kota, który jest reproduktorem i czy bylabym skłonna (i za ile) dopuścić swojego kota do kotki bez rodowodu.
Prawdopodobnie więcej osób z Klubu moglo dostać takie zapytanie, bo sądzę że ta osoba znalazła kontakt na stronie RCC.
Jak widać nadchodząca wiosna niesie nie tylko falę kastracji (mój młodszy Shiva-Silias już po, uff), ale i poszukiwań szlachetnie urodzonych kawalerów... :roll:
Obrazek

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » niedziela, 6 marca 2005, 21:07

I zaraz posypie sie grad.....
pozdrawiam,
Marianna
http://www.hebella.info
Obrazek

Awatar użytkownika
Csilla
Kontaktowanie:

Postautor: Csilla » niedziela, 6 marca 2005, 22:43

tego się nawet nie da skomentować..... Julio...jak chcesz małe kuleczki idź do schroniska dla zwierząt tam jest ich nadmiar, zamiast ,,produkować" następne biedulki....poniżej wszystkiego to zapytanie, naprawdę brak słów :szok2:

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Postautor: Werdelit » poniedziałek, 7 marca 2005, 08:03

Pozwole sobie odpowiedziec na e-mial ktory i ja dostałam.. i tym samym Julio na forum dac Ci odpowiedz

Poniewaz naleze do SHKRP-nie wyobrazam sobie aby taka sytuacja mogla miec miejsce. Prawnie jest to zabronione! -taki kocur traci licencje hodowlana i jest to złamanie prawa. Wiec propozycja jest nie do przyjecia, ba, jest abolutnie niemozliwe i pragne w to wierzyc ze nie zajdzie sie tutaj na forum nikt kto przyłozyłby reke to takiego"procederu"!

po drugie- krycie to nie kaprys i posiadanie kociat to powina byc przmyslana decyzja. Bo takich "kuleczek" jest mnostwo w schroniskach a tym bardziej kuleczek rusko-brytyjskich i wszelakich innych masci. Nie widze powodu i sensu w produkowaniu wiekszej ilosci a tym bardziej zaspokajaniu dziwnych ludzkich kaprysow i zachcianek!

Po trzecie- skoro jest zapytnie o o cene krycia to przypuszczam ze
"kuleczki ktore sie urodza beda tez na sprzedaz tak? Nie wyobrazam sobie aby mozna było dobie pełnych schronisk , z "mieszancami" a nawet i porzuconymi rasowcami czynic taka bezmyslnosc.

po czwarte -na prawde prosze przymyslec decyzje bo jest bardzo niedojrzała. Najlepiej zrobicie zamiast wydawac pieniadze na krycia-i tracac czas na pisanie e-miale- poszukajcie dobrego weterynarza i przebadajcie kotke pod wieloma wzgledami. BO odpukac- czego nikomu nie zycze -z takich mieszanek genetycznych- cuda wychodza a tym bardziej w pseudohodowlach , z ktorej niewtpliwie jest kotka bo inaczej tego nazwac nie mozna i tego co macie zamiar zrobic

zadbajcie o kotke jej zdrowie i dobra sterylizacje.
:evil:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 marca 2005, 10:02 przez Werdelit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » poniedziałek, 7 marca 2005, 10:01

Chcialabym miec kociaki po moich kotach ale z rodowodami, mam juz nawet chetnych. Dostalam tez maila za ile mozna pokryc moim kotem jakas kotke. Dla mnie to nie sprawa za ile ale w jakim celu. Sklonna jestem uzyczyc mojego kota gratis ale pod warunkiem przedluzenia linii, tzn chcialabym aby dzieci po moim kocurze mialy rodowody.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Iza
SKY BLUE RUSSIA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Iza » poniedziałek, 7 marca 2005, 17:00

Marianna pisze:I zaraz posypie sie grad.....

A dziwisz sie???

Bo za takiego posta mam ochotę rzucić się jej do gardła albo potraktować ją jak powietrze. Myślę że zdrowiej będzie cały ten wątek potraktować jak powietrze i nie czytać jak niektórzy się kompromitują
Spokój, ruski spokój, dostojeństwo i powaga ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Oakhallow
Kontaktowanie:

Postautor: Oakhallow » poniedziałek, 7 marca 2005, 18:26

A ja to się zastanawiam jakim cudem ten post znalazł się na zamkniętym forum klubowym.
I może warto by się nad tym najpierw zastanowić zanim zagryziecie dziewczynę.
Oakhallow

Obrazek

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » poniedziałek, 7 marca 2005, 18:43

Ja także uważam, że temat powienien był zostać na forum ogólnym -- chowanie tematów niczemu sensownemu nie służy, a tylko prowokuje pytanie 'dlaczego?' na które ja nie znam przekonującej odpowiedzi.
Poza tym co innego świadome rozmnażanie, a co innego niewiedza. Z powodu tej drugiej nie powinno się palić na stosie. Z ignorowania też raczej niewiele nauki wypływa.
Może jednak warto wytłumaczyć spokojnie Julii dlaczego nie jest możliwe takie krycie kotki w typie RUS przez kocura RUS i liczyć na to, że nawet jeśli nie ta Julia, to może następna, zrozumie dlaczego.
Troche życzliwości i spokoju życzę ;)
Wszystkim ;)
Obrazek

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » wtorek, 8 marca 2005, 01:23

remkey pisze:Może jednak warto wytłumaczyć spokojnie Julii dlaczego nie jest możliwe takie krycie kotki w typie RUS przez kocura RUS i liczyć na to, że nawet jeśli nie ta Julia, to może następna, zrozumie dlaczego.
Troche życzliwości i spokoju życzę ;)
Wszystkim ;)

Amen!

ps. nie dziwię się. potępiam takie praktyki. tylko się uśmiechałam na myśl o krwiopijczych odruchach części forum.
pozdrawiam,

Marianna

http://www.hebella.info

Obrazek

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » wtorek, 8 marca 2005, 07:35

nie krwipijcze -ale denerwujące jest to że - nie wysiliła się Julia - wogóle żeby cokolwiek się dowiedzieć w tym zakresie.
Mojej szczęście w kolorze Blue

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » wtorek, 8 marca 2005, 09:46

może inaczej- co zrobisz - jeśli tak jak mówisz rzeczywiście twoja kotka ma w sobie coś z kota rosyjskiego - i jej ew partner byłby jej powiedzmy bratem ?
i gdyby przez jakiś przypadek to połączenie dało kociaki z rozszczepem kręgosłupa, podniebienia albo cokolwiek inego??
z tego punktu widzenia - nie jest to odpowiedzialna decyzja, prawda??

pozatym to że ktoś od wielu wielu lat dba o pielęgnowanie lini kotów rosjskich - również z czegoś wynika - nie tylko ze ktoś kiedyś chciał miec małe kuleczki .
Co wiesz o przodkach swojej kotki ??
nie byli obarczeni żadnymi wadami??
czy poród dla twojej kici będzie bezpieczny??
co z tymi maleństwami ??zasilą wypełnione po brzegi schroniska??
bo napewno odbiorą dom tym kotom które w schronisku są teraz!

przykro mi że swoją bytność na forum rozpoczełaś burzą, ale nie wysiliłaś się wcale zeby choć to forum poczytać prze napisaniem swojego posta,
nie dziw się wię reakcji uczestników tego forum na "krwiopijcze podejście"

i tak jak napisałam ci w prywatnym mailu napisze raz jeszcze :arrow:
sterylizacje jest najlepszym wyjściem dla ciebie i twojej kotki.
Oczywiście decyzje podejmiesz sama - ale życze rozwagi pozdrawiam.
Mojej szczęście w kolorze Blue

Awatar użytkownika
remkey
REMKEY*PL
Kontaktowanie:

Postautor: remkey » wtorek, 8 marca 2005, 12:14

Werdelit pisze:Podpisuje sie pod Bluecats !!!
a swoj powyzszy post uwazam za kulturalny ale dosadny i rowniez radze sterylizacje . I jeszcze jedno -nie do kazdego człowieka da sie przemwiac spokojnie rzeczowo i logicznie. niestety. :(.nawet przy usilnych staraniach sa ludzie których sie nie "nawróci", co nie znaczy ze nie mozna próbowac...

Werdelit, ja się z tobą zgadzam. Ale też uważam, że nie masz wpływu na Julię: jak poszuka, to znajdzie; jeśli nie RUS, to BRI. Albo jeszcze coś innego. Ĺťeby tylko ładne było.
Ty osobiście masz wpływ tylko na siebie. Dlatego nie ma sensu próbować pisać tak jakbyś miała ją "nawrócić" czy zmienić -- nie ma na to szans: tylko ona może zmienić swoje własne zdanie. Dlatego uważam, że sensowniejsze jest nie marnowanie energii na zbędne emocje ale spokojne wyłożenie argumentów i dać jej samej podjąć najepszą dla jej kotki decyzję.

Poza tym, po co tyle złości? Tak ogólnie. Nie ma możliwości krycia kotki, która nie ma licencji hodowlanej i kropka. Takie jest nasze hobby i takie są zasady. Nie ma się nad czym denerwować. Może Julia znajdzie kogoś dla kogo pieniądze będą ważniejsze niż koty. Ale to nie będzie ani Werdelit, ani bluecats, ani Iza, ani jak przypuszczam nikt z naszego klubu. My po prostu nie rozmnażamy kotów nierasowych. I tyle ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Postautor: Werdelit » wtorek, 8 marca 2005, 12:26

Diabliki forumowe zjadły mój powyzszy post! A niech to :usmiech4: to ten:

Podpisuje sie pod Bluecats !!!
a swoj powyzszy post uwazam za kulturalny ale dosadny i rowniez radze sterylizacje . I jeszcze jedno -nie do kazdego człowieka da sie przemwiac spokojnie rzeczowo i logicznie. niestety. .nawet przy usilnych staraniach sa ludzie których sie nie "nawróci", co nie znaczy ze nie mozna próbowac...

Awatar użytkownika
Iza
SKY BLUE RUSSIA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Iza » wtorek, 8 marca 2005, 12:54

Ciekawa jestem co na to doświadczeni hodowcy, którzy prowadzą hodowlę od 1998roku??
Może zapytajmy o komentarz takie "autorytety".

Mnie powoli ręce opadają jak mi w Trójmieście pod nosem ludzie którzy mają zarejestrowaną w SHKRP hodowlę wycinają numer, że kryją kocurem nierasową kotkę i podają ludziom fałszywe informacje, tak żeby wyszło że to mój kot pokrył tę kotkę...

Powoli nie che mi się nawet na to reagować..
A Julii należy się sporo ostrych słów, za ignorancję i egoizm i głupotę.
I mam nadzieję że jednak się Julia nawróci,
bo przecież kot to najwspanialsze stworzenie oduczające egoizmu...
Spokój, ruski spokój, dostojeństwo i powaga ...

Obrazek

Wróć do „hodowla”