pręgi na futrze kota rosyjskiego

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Postprzez bluecats » niedziela, 2 maja 2004, 18:40

niewiem dlaczego :(
ale wydaje mi się ,że kazdy ktoo spotyka się z podobnymi sytuacjami powinien jakoś reagować, w sumie dobro jest wspólne i wszystkim powinno zależeć aly ta wspaniała rasa mogła rozwijać się poprawnie, mioże czasem warto zwrócić uwage , ??
niewiem
Mojej szczęście w kolorze Blue
bluecats
BLUE-BIS*PL

Postprzez Alvika » piątek, 7 maja 2004, 12:02

Dlaczego w Szczecinie bisa wygrał kot organizatora, kiedy organizator z plakietką przypiętą do ubrania poszedł z kotem do oceny!!!!

Układy, układziki... "Wesoło" było, gdy najpierw mojej kotce przyznano CACIBa, a kilka minut później skasowano na NOM BIS z powodu... ciąży. Szok! Konurencją była oddziałowa gwiazda.
Gdy poprosiłam o konsekwentne działanie i odebranie mi CACIBa (przecież kotów ciężarnych i karmiących absolutnie się nie wystawia) usłyszałam "proszę nie być dla siebie tak surową".

Bez komentarza.
Alvika

Postprzez Iza » piątek, 7 maja 2004, 18:47

Nie !!!
tego nie można zostawic bez komentarza, bo wtedy pozwala się tak robić !!!
Choc inni uznaja mnie za jędzę będę zwracać uwagę!!!
I to nie dla tego, żeby udowodnic że mój kot jest lepszy, ale żeby to co robie miało jakikolwiek sens!!! :twisted:
Spokój, ruski spokój, dostojeństwo i powaga ...
Obrazek
Iza
SKY BLUE RUSSIA*PL

Postprzez Alvika » piątek, 7 maja 2004, 22:09

Miejscowa gwiazda i tak mnie wzrokiem zabijała, bo jej interes popsułam odradzając znajomym kupno jej kociaka (bardzo bliskie pokrewieństwo wykluczające sensowne plany hodowlane).

Iza, a poznański Show Brytyjczyków z ubiegłego roku? To dopiero był skandal... :evil:
Alvika

Postprzez szafir » niedziela, 9 maja 2004, 01:59

Alvika napisał(a):Układy, układziki... "Wesoło" było, gdy najpierw mojej kotce przyznano CACIBa, a kilka minut później skasowano na NOM BIS z powodu... ciąży. Szok!

Wybacz, czegoś nie zrozumiałam.
Czy zarzucono, że twoja kotka jest w ciązy, a nie była, czy naprawdę wystawiłaś kotkę w ciąży? W obu przypadkach skandal, ale zupełnie kto inny jest winowajcą.
szafir
Z SZAFIRU*PL

Postprzez Alvika » niedziela, 9 maja 2004, 08:23

Moja kotka absolutnie nie była w ciąży, chyba, że wirualnie zaszła w nią z kocurem z tapety na moim monitorze, tudzież mój 8 letni kastrat coś przede mną ukrywa ;)

Ale, jak wiadomo, decyzja sędziego jest niepodważalna.
Dla mnie sytuacja po prostu "śmierdząca". Pierwsza ocena w wykonaniu sędziny - kot się podobał, CACIB. Druga ocena, sędzina w asyscie polskiego sędziego - kot absolutnie odpada.

Teraz kotka ma już urlop i zasłużoną emeryturę, a tamtą wystawę wspominam z krzywym uśmiechem, jako że rażących "wpadek" było kilka, a moja najmniejsza z nich wszystkich.

BTW, ten polski sędzia jeszcze rok wcześniej zaskoczył mnie wyjątkowym brakiem profesjonalizmu w zakresie standardu ocenianych kotów (sic!). Mam nadzieję, że to się już zmieniło...
Alvika

Postprzez Mariejo » niedziela, 9 maja 2004, 09:30

Chamstwo i tyle.
Mariejo

Postprzez Iza » piątek, 11 czerwca 2004, 19:36

Jakie tam chamstwo, to po prostu beznadziejnie rozegrany szwindelek. Ale takie się zdarzają. Sędziowie są bardzo niekonsekwentni. W Krakowie miałam dziwne uczucie, gdy pierwszego dnia sędzina choć skrupulatnie oceniała koty nawet nie zrobiła porównania do BiV i nom bis, oczywiście miło było jak Morfeusz zgarną wszystko ale tak bez porównania???
No i wszystko dało by się w miarę przełknąć gdyby nie mały fakt że drugiego dnia Morf dostał EX3. No to co jest... Wyobrażam sobie jak bym kombinowała na miejscu innych hodowców, i zupełnie nie dziwę się że zostałam o to posądzona...
To niekompetencja i niekonsekwencja sędziów robi takie zawirowania że płakać sie chce...
Spokój, ruski spokój, dostojeństwo i powaga ...
Obrazek
Iza
SKY BLUE RUSSIA*PL

Poprzednia strona

Powrót do hodowla