I trochę o podatkach

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

I trochę o podatkach

Postautor: bluecats » poniedziałek, 11 października 2004, 09:08

Do 30 listopada należy do właściwych urzędów skarbowych wysyłać deklaracie PIT 6 - za 2005 r.

informującą o prowadzeniu hodowli kotów rasowych.

W w/w deklaracja należy zaznaczyć właściwy nr działu specjalnej produkcji rolnej- dla hodowli kotów rasowch jest to dział 85 oraz podać ilość kotów ( nie kastratów) / rozmiar hodowli .

W/w dekalracje rozliczane bedą przez państwa w 2006 r za 2005 r. Kwota podatku za działy specjalne produkcji rolnej podawana jest w rozporzadzeniach Min Finansów.

i kilka dod informacji http://www.shkrp.waw.pl/podatki.htm

pozdrawiam
Mojej szczęście w kolorze Blue

szafir
Z SZAFIRU*PL
Kontaktowanie:

Postautor: szafir » czwartek, 28 października 2004, 00:03

Awatar użytkownika
tunturi
Kontaktowanie:

Postautor: tunturi » piątek, 3 listopada 2006, 23:23

Mignęło mi gdzieś na forum miau, że jeśli ma się tylko jednego kota w hodowli, to jest się zwolnionym z podatku - potwierdzi ktoś może, czy to prawda? A jeśli prawda, to czy w takim wypadku w ogóle nie składa się PIT-a-6 czy może składa, ale z zerami?

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » poniedziałek, 6 listopada 2006, 07:42

nawet z jednym zarejestrowanym kotem powinno się wysłać pit , kwota ok 11zł.

Magis
MUFFINA*PL
Kontaktowanie:

Re: I trochę o podatkach

Postautor: Magis » poniedziałek, 6 listopada 2006, 18:23

bluecats pisze:i kilka dod informacji http://www.shkrp.waw.pl/podatki.htm

czy ten link się otwiera? bo mi wyskoczyło przekierowanie na home.pl

Awatar użytkownika
tunturi
Kontaktowanie:

Postautor: tunturi » poniedziałek, 6 listopada 2006, 19:30

Strona shkrp już się nie otwiera. Trochę o podatkach jest np. na stronie CC Sopot:
http://www.catclub-sopot.pl/podatki_koty.htm

Magis
MUFFINA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Magis » poniedziałek, 6 listopada 2006, 20:53

a czy wiecie może gdzie i kiedy ukaże się obwieszczenie o kwocie przypadającej na jednego kota?

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » wtorek, 7 listopada 2006, 07:35

co roku ministerstwo finansów ma nowe tabele w listopadzie 2006składasz ppit a US do domu przysyła kwote podatku do zapłaty w 2008

Magis
MUFFINA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Magis » wtorek, 7 listopada 2006, 14:54

dzięki :)

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » wtorek, 7 listopada 2006, 16:53

To ile wychodzi w tym roku za 1 kota ? czyli za 2007? I jaki wpisujecie przewidiwany dochód? Przecież jak wpiszę 0 to chyba nie uwieżą, a nie ma rubryki ' strata' :mrgreen:
U mnie U.S jest w szoku i chyba z 10 osób obradowało w tej sprawie :lol:
Ciągle jeszcze czekam na ich odpowiedź, ale chyba nie mają innych zarejesrowanych hodowców :lol:

P.S to co moim zdaniem jest skrajnie niesprawiedliwe to fakt, że rejestrujemy tylko kotki, nie ma obowiązku rejestracji kocurów...
Obrazek

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » środa, 8 listopada 2006, 07:48

Poison jest , nie rejestrujesz tylko kastratów
a US nie ma co obraować bo rokrocznie MF publikuje ryczałtyowe tabele z określona już kwotą podatku [/quote]

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » środa, 8 listopada 2006, 10:34

Asia, mój Urząd Skarbowy powiedział, iż rejestrujemy tylko matki, tylko kocice, kocura rejestrować nie trzeba, skoro mi tak powiedzieli to chyba wiedzą? Czy nie wiedzą?
Osobiście tam dzwoniłam i rozmawiałam z osobami odpowiedzialnymi za dodatkową produkcję rolną, to co jeszcze mam zrobić, poprosić o stanowisko na piśmie, przecież mnie wysmieją...
Obrazek

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » środa, 8 listopada 2006, 10:49

widzę że co urząd to interpretacja :D
ale dla tego kraju to typowe 8-)

nic - wyślij pit a oni do końca roku powinni przesłać ci tabele z rozporządzenia MF i tak za rok to będziesz rozliczała więc kwota ma znaczenia dopiero wtedy - tu wpisujesz tylko liczbę sztuk -stada podstawiowego jak to ładnie ujeli

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » środa, 8 listopada 2006, 10:50

i jeszcze macie tu tekst z klubowej strony
Podatki ...

Przypominamy naszym członkom, że na podstawie ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych z późn. zm.(tekst poniżej) hodowla kotów rasowych jest opodatkowana.
Do 30 listopada 2004 należy do właściwych urzędów skarbowych wysyłać deklaracie PIT 6 - za 2005 r. informującą o prowadzeniu hodowli kotów rasowych.
W w/w deklaracja należy zaznaczyć właściwy nr działu specjalnej produkcji rolnej - dla hodowli kotów rasowch jest to dział 85 oraz podać ilość kotów (nie kastratów) / rozmiar hodowli .
W/w dekalracje rozliczane bedą przez państwa w 2006 r za 2005 r. Kwota podatku za działy specjalne produkcji rolnej podawana jest w rozporzadzeniach Min Finansów.

Art. 43. [Obowiązki podatników z tytułu prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej *]:
1. Podatnicy, którzy osiągają dochody z działów specjalnych produkcji rolnej, są obowiązani składać w terminie do dnia 30 listopada roku poprzedzającego rok podatkowy właściwemu urzędowi skarbowemu deklaracje według ustalonego wzoru o rodzajach i rozmiarach zamierzonej produkcji w roku następnym.
2. Jeżeli dochód z działów specjalnych produkcji rolnej jest ustalany na podstawie ksiąg, podatnicy składają ponadto właściwemu urzędowi skarbowemu w terminie określonym w ust. 1 deklarację o wysokości przewidywanego dochodu w roku następnym.
3. Podatnicy, o których mowa w ust. 1, są obowiązani zawiadomić właściwy urząd skarbowy w terminie 7 dni o:
3.1. zaistnieniu zmian w prowadzonej produkcji w stosunku do podanej w deklaracji,
3.2. zaprzestaniu lub rozpoczęciu w ciągu roku eksploatacji obiektów umożliwiających całoroczny cykl produkcji,
3.3. rozpoczęciu w ciągu roku podatkowego prowadzenia działów specjalnych produkcji rolnej; w tym wypadku podatnicy ci składają deklaracje, o których mowa w ust. 1, o rodzajach i rozmiarach zamierzonej produkcji w tym roku.
4. Podatnicy, o których mowa w ust. 1, są obowiązani wpłacać do kasy lub na rachunek właściwego urzędu skarbowego zaliczki miesięczne w wysokości ustalonej decyzją tego urzędu skarbowego obniżone, z zastrzeżeniem art. 27b ust. 2, o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne opłaconej w tym miesiącu zgodnie z przepisami o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym, w terminach określonych w art. 44 ust. 6.
5. Jeżeli podatnicy, o których mowa w ust. 1, osiągają poza dochodem z działów specjalnych produkcji rolnej inne dochody, od dochodów tych opłacają zaliczki według zasad określonych w art. 44, bez łączenia tych dochodów z dochodem z działów specjalnych produkcji rolnej.
Zgłoszenia dokonuje się na druku PIT-6 we właściwym urzędzie skarbowym.

* Działami specjalnymi produkcji rolnej są: uprawy w szklarniach i ogrzewanych tunelach foliowych, uprawy grzybów i ich grzybni, uprawy roślin „in vitro”, fermowa hodowla i chów drobiu rzeźnego i nieśnego, wylęgarnie drobiu, hodowla i chów zwierząt futerkowych i laboratoryjnych, hodowla dżdżownic, hodowla entomofagów, hodowla jedwabników, prowadzenie pasiek oraz hodowla i chów innych zwierząt poza gospodarstwem rolnym.

14-10-2004

Awatar użytkownika
Thien
CAMARILLA*PL

:)

Postautor: Thien » środa, 8 listopada 2006, 13:46

A w moim US powiedzieli żebym im z jedną kotką nie zawracała...hmm ten tego, bo im się nie opłaca tej całej papierologii za te 10 zł ciągnać...

Wróć do „hodowla”