Żarłok

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

<mn>

Ĺťarłok

Postautor: <mn> » czwartek, 8 maja 2008, 20:29

Witam. Pojawiam się tu po kilku miesiącach z nowym pytaniem. Mam nadzieję, że Państwo coś mi poradzą.

Kot, wykastrowany, w marcu skonczyl rok... jest strasznym żarłokiem. Bardzo przytył. Powoli zaczyna być to niebezpieczne. Karmie go suchym Hillsem zmieszanym z Royalem (wersja light). Czasami jakieś sparzone mięsko lu kawałek ryby dla urozmaicenia. Kot jest wiecznie głodny! Litość mnie bierze gdy wciąż żebrze o jedzenie. Co robić?

Kasia

Postautor: Kasia » czwartek, 8 maja 2008, 21:50

Nie doradze, bo mam odwrotny problem: Sasza ma 2,5 roku prawie, wykastrowany w pazdzierniku 2007, wczoraj wazony u weta: 3, 7. Od ostatniej kontroli ...schudl pol kilo. Poza tym wszystko ok, zbadany na wszystkie strony, a i ja nie dostrzegam nic niepokojacego. Martwic sie? Nie waga jako taka mnie martwi, tylko jej utrata, zwlaszcza po kastracji.

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Postautor: Werdelit » piątek, 9 maja 2008, 07:40

<mn> dawkowac jedzenie niestety. I to konsekwentnie tak jak pisze na opakowaniu. Wytrwac w tym a kot schudnie, to trudne, bo
po kastracji zmienia sie metabolizm. i niekotre koty tak wlasnie maja.

Kasiu moj chudy Asus w tym roku przytyl.. i wyglada jak muminek ;((
A taki byl chudy..

Awatar użytkownika
Karen
Kontaktowanie:

Postautor: Karen » poniedziałek, 19 maja 2008, 23:09

No coz, ja tez jedyne co moge polecic to wydzielanie ilosci podanych na opakowaniach. Ruski maja to do siebie, ze albo non-stop zebrza o jedzenie, albo sa niejadki. My mamy w domu i jeden i drugi przypadek - ciezko to czasem pogodzic. Glowa do gory! 2-3 miesiace wydzielania i kot schudnie.
Time spent with cats is never wasted!

Obrazek
Izzy, Beauty, Acey, Allegra, Avery

Wróć do „hodowla”