pielęgnacja sierści

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Madzialena
Kontaktowanie:

pielęgnacja sierści

Postautor: Madzialena » niedziela, 13 kwietnia 2008, 21:17

może ktoś z was mógłby polecić mi jakiś dobry środek do pielęgnacji sierści. Do tej pory właściwie niczego nie musieliśmy używać ale po zimie po prostu się z naszych kotów sypie. Może jakaś odżywka? Czy warto koty kąpać? Co zrobić, żeby sierść była znowu piekna i lśniąca
Obrazek
Magda

Awatar użytkownika
Thien
CAMARILLA*PL

Postautor: Thien » poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 09:36

Karma plus wygłaskiwanie. Raz na dwa tygodnie pasta witaminowa. No i raz na miesiąc czesać taką specjalną gumową szczotką.

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » czwartek, 24 kwietnia 2008, 23:01

No tak, po zimie to futerko za piękne moze nie być. No i trzeba pozbyć się jego nadmiaru :0 jest sporo środków na rynku. OD szamponów po różnego rodzaju odżywki. Ale przede wszytskim dobra karma i czesanie. No i jaki to kot? Jaką ma sierść? długą czy krótką? Gęstą czy nie? Czy warto kota kompać? Owszem, jesli nie ma nic przeciwko temu. Jęsli ma to dobre są suche szampony/ Moje koty kompieli niecierpią więc je nie kąpie.

Madzialena
Kontaktowanie:

Postautor: Madzialena » piątek, 25 kwietnia 2008, 11:41

kotka ma sierść fatalną- to typ niejadka, więc aktualnie wygląda jak wypłosz- ma gdzieś 1/3 sierści którą miała jeszcze pół roku temu, a do tego zauważyłam też lekki łupież. Do jedzenia podaję jej Wita-VET, ale nie widzę poprawy, stąd pomyślałam o jakiś środkach stosowanych zewnętrznie. Kąpanie to raczej mało realne- zrobiliśmy raz jedno podejście...
znalazłam odżywki czy ktoś może stosował:
http://animalia.pl/produkt.php?id=4020&kat=160
http://animalia.pl/produkt.php?id=4076&kat=160
http://animalia.pl/produkt.php?id=5117&kat=160
http://animalia.pl/produkt.php?id=5123&kat=160
Obrazek

Magda

Maja

Postautor: Maja » piątek, 25 kwietnia 2008, 12:46

Madzialena pisze:Kąpanie to raczej mało realne- zrobiliśmy raz jedno podejście...
znalazłam odżywki czy ktoś może stosował:
http://animalia.pl/produkt.php?id=4020&kat=160

My taką mamy. Niestety - nie przyjmuje się. Odżywka fajnie pachnie i ma dobry skład, ale jedyny problem leży w jej krótkotrwałym działaniu. Kotka, od razu po potraktowaniu jej tym preparatem, wylizuje się dokładnie. Efekt - żaden. Posiłkując się doświadczeniem hodowców ratujących sierść swoich kotów stwierdziłam, że odżywkami o przedłużonym działaniu są tylko te, które są przeznaczone do stosowania po kąpieli, do spłukiwania.

Ale może ktoś zna sposób na wszędobylski koci język :)

A co do firmy RING 5 - za namową skorzystałam i tylko jej ufam. Latem zamierzam wreszcie "wyprać" futerko w kąpieli z ich szamponu.
Ostatnio zmieniony piątek, 25 kwietnia 2008, 12:49 przez Maja, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Thien
CAMARILLA*PL

Postautor: Thien » piątek, 25 kwietnia 2008, 12:47

Ja bym zmieniła karmę...

Madzialena
Kontaktowanie:

Postautor: Madzialena » niedziela, 27 kwietnia 2008, 16:32

Thien pisze:Ja bym zmieniła karmę...

Thien na jaką? aktualnie dajemy Hillsa natures wymieszanego z hills oral care + royala exigen czy jakoś tak,z saszetek jak na razie w miare je Miamor. Przy tym wszystkim druga kotka ma piękne futerko. robiliśmy badania niejadkowi- wszystko ponoć rewelacyjne.
Obrazek

Magda

Maja

Postautor: Maja » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 15:35

A z tłustszych smakowitych karm, np. Biomill? Wydaje się, że to jedna z najsmaczniejszych.

Za radą naszego weta, zaczęliśmy powoli 'badać' emocje naszej kotki. Mamy podobny problem w sferze wyników badań: są w normie, a mimo to - coś nie tak. Niekiedy brak objawów stresu, wcale nie oznacza, że go kot nie ma. Może obserwacja behawioralna byłaby jakimś rozwiązaniem?
Obrazek

Madzialena
Kontaktowanie:

Postautor: Madzialena » wtorek, 29 kwietnia 2008, 11:57

może faktycznie z tym biomilemn spróbujemy. Trzeba będzie tylko małą pilnować, bo ona raczej ma tendencje do tycia :-(. Co do obserwacji behawioralnej, jak myślisz na co najlepiej zwrócić uwagę?
Obrazek

Magda

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » wtorek, 29 kwietnia 2008, 11:59

Jeśli chodzi o stan skóry i sierści to pomaga biotyna oraz kwasy omega 3 i 6. Te drugie akurat Hills zawiera, wiec niby karma ok. , niektórzy dodają np trochę oleju z pestek winogron do karmy, ale moje nie lubią. Vita-Wet stosuję dla moich kociaków obok Salvi-Cal, ale on ma działanie ogólne, a nie na sierść.
Spróbuj przeparatu Laveta Super:
http://animalia.pl/produkt.php?id=3272
Ten preparat często stosują właściciele długowłosych - może zadziała.

Jednak podsumowując to wszystko, to chyba Tani nie służy rujkowanie, moim zdaniem to jest główna przyczyna. Zgodnie z tą teorią wielu hodowców obstaje przy kontrolowanym stosowaniu hormonów i robi to z powodzeniem - mi póki co też tak się udaje. Oczywiście każdy idzie swoją ścieżką, jednak przewlwkłe ruje często są gorsze niż hormony. Może po kryciu się poprawi.
Poza tym pewnie znaczenie mają też predyspozycje genetyczne, moja Eti sierść ma super nawet ciąża i kociaki tylko trochę wpłynęły na chwilowe pogorszenie okrywy włosowej, nie posiały spustoszenia.
Obrazek

Madzialena
Kontaktowanie:

Postautor: Madzialena » wtorek, 29 kwietnia 2008, 13:52

Iballa Tanię zablokowaliśmy 2 miesiące temu :-( poprawy brak
Na blokadę się zdecydowaliśmy właśnie ze względu na negatywne skutki rujek- efekt bo blokowaniu niestety jest marny. Od ubiegłego tygodnia jakby troche lepiej wcina tylko nie bardzo wiemy z czym to powiązać- wówczas była na pobraniu krwi (śmiejemy się, że stwierdziła, że lepiej będzie jak zacznie jeść bo jeszcze do głowy nam przyjdzie częściej ją kłóć ;-)
Obrazek

Magda

Maja

Postautor: Maja » wtorek, 29 kwietnia 2008, 15:04

Wymienione karmy są porównywalnie dobre wg mnie. Ale jeśli kotka jest niejadkiem i wiele sztuczek kulinarnych oraz zamienników stosowano, nic nie zaszkodzi spróbować Biomilla. Moja kotka uwielbia wszystko, co można zjeść, ale np. Royala i innych nie wcina tak chętnie jak Biomilla.

Co do obserwacji: warto ją przeprowadzić, jeśli zmiany w zachowaniu kota żadnej nie widać, a może od dawna coś w sobie ukrywa. Kotka znajomych gorzej jada od momentu pojawienia się drugiej kotki w domu - i tak to latami już trwa. Znajomi utrzymują ją jako kotkę hodowlaną i ma podobne objawy do Twojej. Może niektóre kocie osobniki należy rozpatrywać jako indywidualnie wychowywane kastraty? Ale to już musi właściciel danego kota wiedzieć.

Z mojego podwórka: my diagozujemy emocje i wyciszamy metodą małych kroczków - zaczynamy od Feliwaya i jeszcze większej dawki pieszczot (zastanawiam się, czy to możliwe :) ), innego rozplanowania czasu dnia. A potem - zależnie od efektów - zobaczymy.

Możliwe, że wzmożony apetyt kotki jest właśnie reakcją emocjonalną na jakiś nowy bodziec.
Obrazek

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » czwartek, 1 maja 2008, 22:15

Na zły stan kociego futra moze miec wpływ zarówno odzywianie, jak i - nietety - stres, czyli problemy z "behawioralnego podwórka". trudno oczywiście docieć jakiej natury kłopoty emocjonalne ma Twoja kotka. Trzeba by dokąłdnie przeanalizowac wiele czynników. Co do tej zmiany karmy to nie zaszkodzi, szczególnie, jesli karma na jakiś związek. Nie jestem pewny, bo nie doczytałem, czy robiłaś ewentualne badania na alergię pokarmową Niestety to chyba dosyć powszechny problem ostatnimi czasy. Z wszelkiego rodzaju odżywek osobiście polecałbym BIOGEN-KT. To doskonały probiotyk oparty na mleczku pszczelim.

Madzialena
Kontaktowanie:

Postautor: Madzialena » sobota, 2 sierpnia 2008, 13:17

Przez ostatni miesiąc podawaliśmy kotom do jedzenia EFA Olie. Efekt rewelacyjny, Tania wygląda jak księżniczka z puszystym futerkiem. Zdecydowanie polecam.
Obrazek

Magda

Wróć do „hodowla”