9-10 luty- Wystawa Warszawa/23-24 Poznań/1-2/Waeszawa

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Altakia

Wystawy

Postautor: Altakia » niedziela, 10 lutego 2008, 00:12

Serdecznie wszystkich witam.
To przyszedł na mnie czas dołączyć do miłośników kotów rosyjskich i zwrócic sie o pomoc, poradę.
Mam dwie młode koteczki rosyjskie przeznaczone do hodowli. Myslę, że warto by zacząć i pokazać je. Od czego i jak zacząć? Czy nie mając jeszcze zarejestrowanej hodowli, mam szansę uporać się ze wszystkimi formalnościami do wystawy w W-wie na 2-3 marca? Czy warto w pierwszej wystawie brać udział przez dwa dni z kotkami w kategorii młodzieży, czy wystarczyłby raczej jeden dzień?
Będę serdecznie wdzięczna za wszelkie informacje, bo kochac kotki jest łatwo, ale sprawy formalno-hodowlane wydają się skomplikowane.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tunturi
Kontaktowanie:

Postautor: tunturi » niedziela, 10 lutego 2008, 19:38

Altakia, nie musisz rejestrować hodowli przed wzięciem kotek na wystawę, w końcu wystawiać można także dachowce :) Musisz się jednak zapisać do jakiegoś stowarzyszenia kociego - jesli chcesz wystawiać kotki na wystawach organizowanych przez FIFe to najlepiej do takiego, który należy do FIFe. W porównaniu z czekaniem na przydomek to akurat trwa chwilę - dokumenty, wpisowe, składka i tyle - musisz tylko wybrać związek.

Heeeej, wystawowicze, napiszcie coś więcej, jak tam było w Warszawie! :D Ja tu w domu nad pracą cały weekend tkwię, bu :( [/code]

Altakia

Postautor: Altakia » poniedziałek, 11 lutego 2008, 00:43

Dzięki tunturi za odpowiedź. Jak rozumiem, mam szanse zdążyć także z zarejestrowniem hodowli. To sie robi w stowarzyszeniu, np. w Jedynce? I wtedy Stowarzyszenie również kieruje na wystawę?
Załuję, że nie wybrałam się dzisiaj na wystawę, bo do tej pory na wystawach podziwiałam kotki, a teraz mam sporo pytań co do wystawiania, tzw. technicznych. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
tunturi
Kontaktowanie:

Postautor: tunturi » poniedziałek, 11 lutego 2008, 14:17

Altakia, odpowiedzi na wszystkie pytania techniczne na temat wystawiania na pewno znajdziesz na tym forum, tylko użyj wyszukiwarki, albo po prostu przejrzyj wątki - szukaj postów np. o pierwszej wystawie.

Na razie na rejestrację hodowli jest dla Ciebie za wcześnie. Po pierwsze musisz zapisać się do związku. Wtedy za jego pośrednictwem rejestrujesz przydomek hodowlany, co trwa... nie pamiętam, parę tygodni? Bo czeka się na odpowiedź z FIFe. Po drugie (w Jedynce, bo w innych stowarzyszeniach bywa różnie), żeby kotki otrzymały licencje hodowlane, musisz je wystawić i muszą zdobyć co najmniej jedną ocenę doskonałą (Ex) w klasie otwartej. Przed pierwszym kryciem powinny ukończyć 12 miesięcy. To wszystko znajdziesz na forum i oczywiście w regulaminach klubów - doczytaj :-)

I napisz, co to za koteczki, z jakiej hodowli?

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » wtorek, 12 lutego 2008, 20:17

Hodowlę, a dokałdniej mówiąc przydomek hodowlany można zarejestrować już teraz, na długo przed pojawieniem się pierwszego miotu. Ale tak, oczywiście najpierw trzeba zarejestrować siebie w jakimś klubie. No i koty od razu również :)

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » środa, 20 lutego 2008, 23:00

A do Poznania ktoś się wybiera ? Ja będę w sobotę z kocurem, chętnie bym z kimś od ruskich pogadała....a tak znowu będę zawierać międzyrasowe przyjaźnie ;)

Tak przy okazji to muszę przesłać do opublikowania artykuł o pierwszej wystawie, bo ten co jest obecnie nie mówi wszystkiego. Pisałam na inne potrzeby, muszę jednak napisać go pod kątem rusków , a nie wszystkich ras. Obiecuję wysłać w weekend.
Obrazek

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » czwartek, 21 lutego 2008, 09:54

ja niestety nie - ale gdyby ktoś z warszawy to dajcie znać bo chciałabym Ibbali przekazać nagrody za top rus
Mojej szczęście w kolorze Blue

Altakia

Postautor: Altakia » czwartek, 21 lutego 2008, 15:01

Moje kotki to przepiękne Akia i Alte, siostrzyczki z hodowli Hebella.
Przeczytałam co sie dało, ale nadal potrzebuje rad praktycznych, o które Was proszę.
Czy rzeczywiście konieczne jest wykąpanie młodego kotka przed wystawą. Niby tak piszą i tak mówią, ale już się spodziewam jak moje kotki to przezyja i jak się na mnie obrażą.
W najbliższych dniach chcę im wszczepić chipy. Czy polecacie jakies szczególne miejsce (w W-wie), czy moge spokojnie powierzyc to najbliższej przychodni weterynaryjnej, która wydaje mi się niezła? Nie planuję wojazy zagranicznych, więc myślę nie wyrabiać kotkom paszportów. Dowiedziałam się u weterynarza, że paszport zawsze można dorobić.
Czy wszystkie ruski wybierają sie na wystawę w W-wie 1 marca? Ja na pewno będę, ale oczywiście hodowli do tego czasu nie zarejestruję.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » czwartek, 21 lutego 2008, 15:56

niekąp ich - gdzie przeczytałaś że kompanie ruska przed wystawą to standard?

jest to konieczność kiedy kot jest spocony lub się wybrudzi ale nie jeśli wszystko jest wporządku
powiedz gdzie mieszkasz to łatwiej będzie ci doradzić lecznicę gdzie mozna zachipować - ew ma priw mogę ci podesłać namiar do weta który może ci to zrobić w domu
hodowli nie musisz wogóle rejestrować jeśli tylko chcesz wystawiać koty - jeśli zdecydujesz się na hodowlę zawsze możesz to zrobić później ( przed planowaniem kociaków)

Altakia

Postautor: Altakia » czwartek, 21 lutego 2008, 23:35

Dziękuję za odpowiedź jaką chciałam uzyskać, z miłą checią ich nie wykąpię. A o tym przygotowaniu kotów do wystawy to czytałam na jakis stronach tematycznych, wiele ich sciągnęłam i już nie wiem, co skąd. A z moimi kotkami jest wszystko w porzadku pod tym względem - w końcu to młodzież, kiedyż więc miałyby się pobrudzić.
Przyznam się, ze na ostanią chwilę zostawiłam zarejestrowanie kotek w klubie. Wiem, ze biuro działa tylko we wtorki, zas na stronie wystawy napisano, że przyjmuja zgłoszenia do wyczerpania miejsc. Mam nadzieję, że jeszcze zdążę. Może jutro cos ustalę telefonicznie w tej sprawie.
A po chipy to jednak pójdę do pobliskiej przychodni, gdzie szczepiłam kotki i wydaje mi się O.K.

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

23-24 Poznań

Postautor: bluecats » niedziela, 24 lutego 2008, 09:44

No kochane GRATULACJE za sobotę Iballa, Monika i oczywiście dumnej właścicielcie Bafi ;-) super i trzymamy kciuki za dziś

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » poniedziałek, 25 lutego 2008, 02:08

Dziękujemy, dziękujemy!
Nieoczekiwanie jestem zachwycona wystawą. Tym razem istotne było dla mnie poznanie potencjalnych właścicieli dla moich kociąt, które lada moment przyjdą na świat. Ten cel mam nadzieję, że chociaż w połowie zostanie zrealizowany - rozmawiałam z naprawdę dobrze rokującymi kandydatami na domki i przyszłych ruso-fanów. Kilku przyszłych właścicieli dzielnie kibicowało nam na ringu, dzięki czemu mamy śliczne pamiątkowe zdjęcia, no i trzymane kciuki chyba też nam pomogły :D

Pani Donatella Mastrangelo ogromnie mi się podobała, koty oceniała długo i wnikliwie, z wielką pasją i zaangażowaniem. Mój Nippon dosłownie skradł jej serce i już do samego kośna nazywała go "my big boy". Fakt, 5,2 kg robi wrażenie. Jak go podniosła, rozciągnęła, zobaczyła długie łapy i jeszcze dłuższy ogon oraz mocno umięśnioną sylwetkę to nie mogła wyjść z zachwytu. No i w ten sposób wywalczyliśmy BIV'a! Potem było jeszcze ciekawiej, bo do porównania w nominacjach w szranki stanął ze sfinksem i bengalem - sędzina sama się śmiała, że ciekawy zestaw. No i tak dostaliśmy NOM BIS. W finale byliśmy z 3 brytkami i tam niestety już się nie udało. Ale i tak sukcesów dość.

Zapraszam do obejrzenia fotek, które nam zrobiono:

Wnikliwa ocena

Obrazek ObrazekObrazek

And the winner is......

Obrazek Obrazek Obrazek

Ze szczęścia aż miałam łzy w oczach podobnie jak pani Joanna, właścicielka Buffy - oczywiście rzuciłyśmy się sobie na szyję, bo żadna z nas nie uważała (jak niektórzy hodowcy) że ma najpiękniejszego kota na świecie, tym większa była więc radość. Na poprzedniej poznańskiej wystawie padło pod adresem m.in. naszych kotów parę słów od doskonałej hodowczyni, a tu proszę - niespodzianka :)
Patrząc krytycznie, to widzę różnicę zarówno u Buffy jak i Nippona, zmieniają się z wiekiem na lepsze.

A na koniec jeszcze mała anegdotka wystawowa. Obgadywaliśmy sobie w ruskim gronie sfinksy, które oceniała ta sama sędzina , że to ohydne i do kota nie podobne, wtedy jeden z nich, różowy jak świnka w trakcie donoszenia na stolik do oceny zrobił kupę będąc na rękach właścicielki. Pani Basia z Pumy skwitowała tylko "Śfienks" i było na,m bardzo wesoło (bo przecież nie przyjemnie)
Obrazek

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » poniedziałek, 25 lutego 2008, 02:21

Coś forum technicznie zawodzi - nie moge porawić literówek :(

Dodam tylko, że my byliśmy 1 dzień, bo Nippon nie przepada za wystawami i zawsze w drugi dzień mu wynagradzam - je mokrej karmy ile dusza zapragnie, bawi się nowymi zabawkami z wystawy no i jest ciągle dopieszczany.

Chociaż nie powiem, apetyt na drugi dzień był, ale ja mu obiecałam, więc słowa dotrzymuję.
Obrazek

Madzialena
Kontaktowanie:

Postautor: Madzialena » poniedziałek, 25 lutego 2008, 20:26

Iballa gratulacje dla Nippona.
My z obecnych planów wystawowych uderzamy z Calineczką na Lublin.
Obrazek
Magda

ina

Postautor: ina » poniedziałek, 25 lutego 2008, 22:49

Iballa gratuluję :D
Nippon to wielce przystojny facet 8-)
ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „hodowla”