RUSki i psy

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » poniedziałek, 26 listopada 2007, 00:17

Mariejo pisze:Zdecydowalam sie na sheltie sniadego :) Hodowcy kochaja pieski, nie maja dzieci. Maja koty dachowe, kilka koz, perliczek, kaczek i kurek.
Ogrodek mamy a z dzieckiem tez musze wychodzic na spacery, wole do lasu :) i zawsze razniej z pieskiem.
Mysle ze wprowadzanie psa do domu trzeba robic podobnie jak nowego kota, trzeba dac czas zwierzakom by sie obwachaly.

Pewnie, ze raźniej z psem. I przyjemniej na pewno. trzeba dać czas zwierzakom, by się zapoznały, obwąchały...
Sam chciałbym mieć psa, ale prolem jest z tymi spacerami. Nie zawsze mam na to czas, niestety. Tu przewaga kotów - nie trzeba z nimi spacerowac.

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » poniedziałek, 26 listopada 2007, 22:15

Z moimi kotami bylo latwo a z pieskiem jest problem, nie ma jeszcze jader wiec nie wiem jak bedzie. W odradzaja moi weci odradzaja mi wnetra poza tym uwazam ze to nieuczciwe by placic za psa, ktoremu nie wiadomo czy zejda jadra, jak za pelnowartosciowego samca.
ObrazekObrazekObrazek

sigryda

Postautor: sigryda » wtorek, 27 listopada 2007, 10:50

O! a w jakim wieku jest piesek?
Hmm z mojego psiego doswiadczenia - jezeli chcesz psa wystawowego i/lub psiego reproduktora to jezeli po 8 tyg. nie zeszly obydwa jadra taki pies w przyszlosci nie powinien byc rozmnazany, bo istnieje duze prawdopodobienstwo ze przekaze te 'wlasciwosc' swojemu potomstwu. Nawet jesli jadra zejda pozniej - a tak czesto sie tez zdarza.
Jesli planujesz tylko przyjaciela do domu - taki psiak w niczym nie przeszkadza, jesli jadra zejda pozniej wszystko bedzie w porzadku, jesli nie czeka takiego psiaka zabieg chirurgiczny aby usunac jadra (jadro) ktore zostaly/o w brzuchu. Wiarze sie to na pewno z dodatkowymi kosztami i oczywiscie pewnym ryzykiem, bo to zabieg pod pelna narkoza. Jednak jesli taki piesek opuszcza hodowle przed zejsciem jader, powinien byc sprzedawany jako pet a nie pelnowartosciowy pies wystawowy, bo pewnosci nigdy nie ma ze te jadra zejda. I oczywiscie nowy wlasciciel powinien byc poinformowany o problemie.

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » wtorek, 27 listopada 2007, 22:54

3 m-ce wiec powinien miec wszystko na miejscu ;)
Chcialam pieska do towarzystwa ale wiem ze uwiezle jaderko wnetra moze miec tendencje do rakowienia.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » czwartek, 6 grudnia 2007, 21:41

Pierwsze 24h minely spokojnie piesek obszczekal kota, kot troche pofuczal ale jest coraz lepiej, oba zwierzaki moga juz przebywac w jednym pokoju, jestem dobrej mysli.
ObrazekObrazekObrazek

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » piątek, 7 grudnia 2007, 02:00

Jesli zwierzę obciązone jest wadą to nie mozna za niego żadac wysokiej sumy.

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » sobota, 8 grudnia 2007, 21:56

Piesek ma wszystko na miejscu na dodatek ma dobry charakter i klubowi znajomi namawiaja mnie na wystawianie tutaj sa fotki z dzisiejszego spotkania, najmlodszy psiak i najmlodsze dziecko sa moje :D :D ;) ;)
ObrazekObrazekObrazek

sigryda

Postautor: sigryda » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 11:54

gdzie sa te fotki?
fajnie ze dopsienie sie powiodlo :lol:

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 22:13

Sorry http://romanr.fotosik.pl/albumy/327239.html
Kohabitacja kota i psa dobra, zwierzaki jeszcze nie palaja do siebie miloscia ale nie sa w sosunku do siebie agresywne. Kot przyglada sie psu najchetniej na odleglosc chociaz jak spotkaja sie "bec a bec" to nie ma agresji od zadnej ze stron.
ObrazekObrazekObrazek

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » poniedziałek, 10 grudnia 2007, 23:06

Oby tak dalej :)

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » sobota, 26 kwietnia 2008, 23:08

Po kilku miesiacach wspolnego zycia, wszystko uklada sie dobrrze. Oczywiscie kot zdominowal psa :D Podobno to normalne bo koty sa inteligentniejsze ;) poza tym kot jest dluzej w domu. Kot lubi sie bawic z psem jak ma dosc daje mu lapa i ma spokoj. ;) Nie dochodzi do rekoczynow. Zwierzaki bardzo lubia spac ze soba i wzajemnie rozrabiaja. Ogolnie powiedzenie "zyje jak pies z kotem" sie nie sprawdza. :D
ObrazekObrazekObrazek

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » czwartek, 1 maja 2008, 22:19

Super. Też ostatnio zaczynam coraz bardzie cierpieć z powodu braku psa :( Pewnie, ze koty zwykle dominują, ale nie dlatego, że są bardziej inteligentne, bo wielu psom tej inteligencji też nie brakuje, tylko ze względu na pewne ważne różnice w języku niewerbalnym obydwu gatunków. A co do psa, to doszedłem do wniosku, że najbardziej chciałbym mieć owczarka szetlanckiego.

Awatar użytkownika
Mariejo

Postautor: Mariejo » piątek, 2 maja 2008, 23:10

Polecam szetlanda, jest maly i nie uciazliwy a co najwazniejsze latwo sie adaptuje i uczy.
ObrazekObrazekObrazek

Jasper
DAG*PL

Postautor: Jasper » niedziela, 4 maja 2008, 22:10

No własnie, mówiłem o owczarku szetlandzkim. Tez uważam, ze sa to super psy, a przy tym niewielkiego wzrostu, co w mieszkaniu w bloku nie jest bez znaczenia. Już od długiego czasy nie mam psa, odkąd kilkanascie lat temu zmarło się mojemu ostatniemu ukochanemu. Ale brakuje mi psa.

Wróć do „hodowla”