Zmiana zębów

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Lidia

Zmiana zębów

Postautor: Lidia » wtorek, 14 sierpnia 2007, 23:16

Nasza kotka rosyjska ma 5 miesięcy. Niedawno zauważyłam że zgubiła dwa dolne kły i za chwilę miała nowiuśkie i na szczęście mniej ostre. Zniecierpliwiona czekałam aż to samo stanie się z górymi i się niedoczekałam niestety. Małej urosły górne kły stałe ale mleczaki nie wypadły.
Czy należy udać się z nią do weterynarza czy cierpliwie czekać aż wypadną? Nadmienię że te stałe są już normalnej wielkości

pzdr Lidia

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » środa, 15 sierpnia 2007, 03:41

czy to oznacza, ze ma dwa rzedy klow teraz?
Ja np. nie zauwazylam ZUPELNIE zmiany uzebienia swojej kotki. Jakos calkiem niepostrzezenie to nastapilo...

Pytam z ciekawosci, niestety nie wiem, co Ci doradzic, bo nie mam z tym zupelnie doswiadczenia.
pozdrawiam,
Marianna
http://www.hebella.info
Obrazek

Awatar użytkownika
Werdelit
Kontaktowanie:

Postautor: Werdelit » środa, 15 sierpnia 2007, 09:51

Tak to właśnie wygląda u kotowatych. w naturze zginęły by bez zębów, albo były łatwym łupem. dlatego przez kilka chwil kły moga byc podwójne jak i reszta siekaczy i wszystkie inne. Lidio nic się nie marwt, kontroluj tylko czy nie ma zaczerwienionych dziąseł bo przy wymianie sa one wrazliwsze i koteczka może miec mniejszy apetyt. Zaglądaj w paszcze i wąhaj, jak bedzie powalać to znaczy że cos moze sie zainfekowało....Aczkolwiek zapach przy wymainie zębów jest ostrzejszy, bo bardziej są dziąsła rozpulchnione

Możesz kontrolnie udac się do weta, a ząbek wypadnie, natomiast zdarza się, ale na prawdę sporadycznie, iż trzeba delikatnie pomóc usnąć mleczaka- ale to już wet będzie wiedział czy zrobić, czy poczekać

Serdecznie pozdrawiam Ciebie i głaski dla Amirki

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » sobota, 18 sierpnia 2007, 01:07

Mój Nipponek też mial podwójne kły. Trwało to chyba ok tygodnia, bardzo śmiesznie wyglądało. Wypadły przy porannej zabawie myszką na wędce - przy gryzieniu końca wędki. Ogólnie przy ząbkowaniu Nippon chętnie szukał twardych przedmiotów do gryzienia, a z tą wędką to nawet miałam wrażenie, że on to celowo zrobił.

Zobaczysz, wszystko będzie ok :)
Obrazek

Lidia

Postautor: Lidia » niedziela, 19 sierpnia 2007, 20:03

Ząbki wypadły!

Dziękuję bardzo i pozdrawiam

Lidia

Wróć do „hodowla”