Długość ogona w standardzie RUS

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Awatar użytkownika
Iballa

Długość ogona w standardzie RUS

Postautor: Iballa » środa, 18 lipca 2007, 23:58

Mam pytanie o idealną długość ogona u ruska. U moich jest duża dysproporcja - kocur (w starszym typie, geny polskie i czeskie) ma strasznie długi, cienko zakończony ogon. Hodowczyni mówi, że cała jej linia tak ma i jest to wysoko cenione przez sędziów. Natomiast kotka (nowszy typ, jaśniejsze futro, duńsko-rosyjskie linie) na jego tle ma krótki ogon, nie taki cienki; jak idzie i ma ogon swobodnie na dół, to brakuje ok. 1-2cm do ziemi.

Chciałabym to wiedzieć, bo wreszcie zapisałam się do jednego z klubów (w ramach FIFE) i mam nadzieję pójść na wystawę.
Obrazek

Awatar użytkownika
bluecats
BLUE-BIS*PL
Kontaktowanie:

Postautor: bluecats » czwartek, 19 lipca 2007, 00:28

powinien swobodnie sięgać do łopatek
Mojej szczęście w kolorze Blue

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » czwartek, 19 lipca 2007, 09:56

Czyli mam zadrzeć ogon do góry i zobaczyć dokąd sięga? A da się tak wygiąć :o ?
Obrazek

Magis
MUFFINA*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Magis » czwartek, 19 lipca 2007, 10:34

Iballa pisze:Czyli mam zadrzeć ogon do góry i zobaczyć dokąd sięga? A da się tak wygiąć :o ?

Da się, tak sędziowie sprawdzają na wystawach :)

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » wtorek, 14 sierpnia 2007, 11:26

Mam pytanie odnośnie krzyżowania Rusków. Jeszcze nie mam 100% pewności, że skrzyżuję w przyszłości swoją parkę, zobaczymy jeszcze po wystawie i ocenech.

Jak jestem w stanie przewidzieć cechy dzieci patrząc na moje koty. Głównie chodzi mi o kolor sierści - kotka jest pięknie wysrebrzona, jaśniejsza, a kocur ciemniejszy, w starszym typie. Który gen będzie dominujący? A uszy - Eti ma duże, pomiędzy standardem FIFe a CFA, a Nippon ma mniejsze, idealnie zgodne ze standardem FiFe. Można coś przewidzieć odnośnie ich wspólnych dzieci?

Niestety zdjęcie nie przedstawia dobrze różnicy kolorów.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Poison
GALATHILION*PL

Postautor: Poison » wtorek, 14 sierpnia 2007, 16:02

Odpowiedź: nie jesteś w stanie nic przewidzieć, pozatym, że będą miały uszy, ogonki i 4 łapki, oraz iż będą niebieskie przy pewnej dozie szczęścia :D
A tak poważniej - to trzebaby znać jeszcze wygląd przodków by coś przewidywać, a i tak może być niespodzianka.
My np. mamy zdjęcia przodków np. kocura Ryśka - a i tak tylko kilka kociaków go przypomina, natomiast dzieci kotki Idylki są do niej podobne kropka w kropkę, choć z kolorem futerka bywa różnie.
z kolei dzieci kotki Nadii są do niej podobne do pewnego momentu, a potem już nie.
Dopiero po 2-3 miotach tej samej parki możnaby pokusić się o jakieś wnioskowanie...
Obrazek

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » środa, 15 sierpnia 2007, 03:45

Moja kotka jest w BARDZO starym typie. Jest duza, ciemna, ma stosunkowo nieduze, zgrabne uszy. Ojcem dzieci jest DJ z Ewjataru (Flashpaw's Behave Yourself) czyli kot jasny, smukly, z szerokim rozstawem uszu etc.

A dzieci? Co jedno to inne. Dwie koteczki w typie mamy, ale sadze, ze beda drobniejsze. Samczyk jasniejszy, choc bez przesady, chyba bedzie duzym kocurem, bo juz jest sporo wiekszy od siostr (chyba, ze to norma u 9 miesiecznych kotow) a jedna kicia jest jasniusienka w typie ojca. Taka kuleczka pluszowa. Zupelnie rozne. Ale dzieki temu na pierwszy rzut oka wiem, ktore jest ktore ;)))))

A, odziedziczyly po mamie lekko garbaty nosek... niestety.
pozdrawiam,
Marianna
http://www.hebella.info
Obrazek

Wróć do „hodowla”