Łupież u kota..czyli co? head& shoulders?

jak sobie radzicie z...

Moderator: modRUSki

Awatar użytkownika
Anuszka
RADIO EREWAŃ*PL
Kontaktowanie:

Łupież u kota..czyli co? head& shoulders?

Postautor: Anuszka » czwartek, 5 lipca 2007, 21:05

No oczywiścei że nie umyję jej żadnym szamponem dla ludzi-dla jaj tak napisałam :) Ale fakt jest taki że moja kocica ma łupież jak dojrzewający nastolatek! Czeszę ją i czeszę, szprycuję witaminkami, dobre jedzonko ma a łupież ciągle jest i to już 2 miesiące ! Kocica jest tłusta jak prosiak-kastratka ale jedzie na karmach Light i trochę ostrzej ją zaczęłam odchudzac bo pomyslałam że może od tej grubosci już wątroba nie wyrabia i jej wyrzuca...Raz ją kąpałam w ziołowym szamponie dla kotów ale bez efektu:(((( Czy ktoś wie co robic ?
A przy okazji czy Wasze koty tak prychają i kichają sobie od czasu do czasu jakby im coś wpadło do nochala ? bo mój kocur (bez łupiezu!!!) tak zaczął coś prychać i nei wiem czy to "muchy w nosie" czy jakaś alergia czy co ? bo przeceiż się nie przeziębił-siedzi w chałupie i zachowuje się jak normalny kocur śpi i je i właśnie sobie kichnie solidnie od czasu do czasu ! Iść z tym do veta ?

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » niedziela, 8 lipca 2007, 14:51

Anuszko, specjalnie dla Ciebie zebrałam info z kocich forów i innych źródeł.
W większości przypadków przyczyny chorobowe zostały wykluczone (problemy z tarczycą, grzyby i inne pasożyty).
Częściej jest to problem kosmetyczny, któremu pomaga zmiana diety, wzbogacając ją w kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 oraz vit E.

MOŻLIWOŚCI LECZENIA:

- podanie codziennie do jedzonka łyżeczki oleju z oliwek lub lnianego, idealnie sprawdza się również tłuszcz drobiowy (taki smalec), który jest bardzo chętnie jedzony
(z porady wetów)

- środek Gammolen co 2 dzień - miękkie kapsułki
http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=4998

- "Omegan" - to taki "tran" dla kotów i psów. Poprawia stan skóry i sierści. Składa się z nienasyconych kwasów i witamin. Pachnie rybą :)
http://www.krakvet.pl/product_info.php?products_id=407

- kuleczki homeopatyczne Arsenicum (wyłącznie w aptece)

- karma weterynaryjna dla kotów o wrażliwej skórze (chodzi głównie o zastąpienie kukurydzy ryżem i stosowane mniej uczulających składników)

Wybraną metodę musisz stosować przez kilka tygodni, żeby były rezultaty.

Przyczyną łupieżu może też być suche powietrze lub stres.
Obrazek

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » niedziela, 8 lipca 2007, 14:57

Jeszcze raz przeczytałam Twojego posta. Skoro kotka je karmę light, to jest ona mniej tłusta, stąd mógł się pojawić niedobór kwasów tłuszczowych omega 3 i 6 (podobnie jest z dietą u ludzi, efektem niskotłuszczowej diety jest sucha skóra).
Myślę, że jeden z dwóch specyfików które podałam w poprzednim poście powinien pomóc.

Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Anuszka
RADIO EREWAŃ*PL
Kontaktowanie:

Postautor: Anuszka » poniedziałek, 9 lipca 2007, 12:06

Super, bardzo Ci dziekuję za wszystkie informacje ! Myslę że za bardzo się przyłozyłam do odchudzania kociczki i teraz mam za swoje-a kocica jak była gruba tak nadal jest:))) No to w takim razie szukamy smalcu;)) w Paryżu to łatwe nie będzie...duzo ją teraz czeszę na powietrzu i jest już trochę lepiej no i codziennie witaminki. W Polsce kupowałam taki preparat z kwasami Omega3 i dawałam im co raz tak na ładną sierść a teraz -preparat sie skończył a tu nie widziałam nic takiego, muszę przeszukać lokalne strony internetowe może coś się trafi...
Zadziwia mnie to, że łupiez pojawił się mniej więcej w czasie jak zaczełam podawać puszki Almo Nature...Czyżby lepiej służyła im stara poczciwa Sheba, ale przecież Almo taki super tak imsmakuje. Chociaz -na pewno jest chudszy niż Sheba no i mamy przyczynę problemu!
Jeszcze tylko napiszę Ci to co w moim "starym " wątku- banalna siatka z aluminiowymi rurkami do własnego montazu na balkonie żaby koty nie powypadały kosztuje 800 euro ( 3200 PLN) słabo ???Jstem w szoku od soboty...

Awatar użytkownika
Iballa

Postautor: Iballa » poniedziałek, 9 lipca 2007, 15:44

Moje też jedzą m.in. Almo Nature. Ja bym raczej nie zmieniała karmy, zostałabym przy light, jedynie wzbogacała co jakiś czas ( już po ustąpieniu objawów) w nienasycone kwasy tłuszczowe, np. tran.

Co do diety, to postaraj się zadbać o ruch - pół godziny codziennej pogoni za wędką lub piórkową miotełką. Polecam też chowanie przysmaków w różnych miejscach w domu - wzmaga aktywność "łowcy". Tak robię zapobiegawczo z moim kocurkiem, który może mieć tendencje do tycia, bo ma wilczy apetyt na wszystko. Wiadomo, że najlepsza jest dieta+ćwiczenia.
Obrazek

Marianna
Kontaktowanie:

Postautor: Marianna » poniedziałek, 9 lipca 2007, 16:43

Ja tez bym podejrzewala karmy do odchudzania. RUSeczka mojej mamy, ktora przeszla na taka diete, bo zrobila sie straszna kulka miala przez jakis czas okropne problemy z futrem - wylazilo garsciami, choc bez lupiezu. Wystarczylo podac kropelki na ladna siersc i urozmaicic diete i pomoglo.
pozdrawiam,
Marianna
http://www.hebella.info
Obrazek

Wróć do „hodowla”